Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Hizmet Kapısı Üzerinden Posta Kodu Sorulama!

e-Devlet Hizmet Kapısı Üzerinden Posta Kodu Sorulama!

e-Devlet hizmet kapısı üzerinden “www.girisyap.com” aracılığıyla, “Posta Kodu Sorgulama” işlemlerini bir kaç işlem sayesinde yapmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken adımlar şu şekilde.

E-Devlet Hizmet Kapısı İle Posta Kodu Sorgula!

e-Devlet Kapısı üzerinden Kamu Kurumlarına bağlı Yüzlerce dosya ve Binlerce konu başlığından, zaman kaybı olmadan, hiçbir masraf harcamaksızın, hızlı ve kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken e-Devlet kapısının kısayol sitesi olan www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız.

e-Devlet kapısına giriş yapmak için, google arama motoru bölümüne www.turkiye.gov.tr yazın ve çıkan ilk linke tıklayın.Açılan sayfada sizden giriş için bazı bilgiler istenecektir. Genel olarak e-Devlet şifresi kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra Mobil imza, Elektronik İmza, T.C Kimlik Kartı, İnternet Bankacılığı gibi özelliklerle de giriş yapılabilir. Genelde e-Devlet Şifresi ve T.C Kimlik No kullanılarak giriş yapıldığı için siz değerli site takipçimize en kolay yolu göstermekteyiz. Sizden istenilen T.C Kimlik No ve e-Devlet şifresini doğru bir şekilde giriniz aksi halde girişiniz sağlanmaz.

e-Devlette Yüzlerce Dosya ve Binlerce Konu Başlığı!

Açılan sayfada Kamu Kurumuna ait yüzlerce dosya ve binlerce konu başlığı içerisinde “Posta Kodu Sorgulama” bölümüne girişinizi biraz zor bulacağınızdan dolayı en kolay yol olarak, e-Devlet sisteminin arama motoru bölümüne Posta Kodu Sorgulama yazın ve ileri tıklayın. Tekrar açılan yeni sayfada sizden sorgulamak istediğiniz İl ve İlçeyi seçmeniz istenecektir. Posta Kodunu öğrenmek istediğiniz İl ve İlçeyi yazdıktan sonra bir alt kısımda bulunan Güvenlik Resmi olarak boş bırakılan kutucuğu doldurun ve “Sorgula” butonuna tıklayın. Sizin istediğiniz İl ve İlçeye bağlı Mahalleler olmak üzere komple bütün Posta Kodları ekranınıza gelecektir.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …