Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Aracılığıyla Numara Taşıma Sorgulama!

e-Devlet Kapısı Aracılığıyla Numara Taşıma Sorgulama!

Numara Taşıma Sorgulama işlemlerini, girisyap portalı ile, e-Devlet kapısı üzerinden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu adına açılmış, “Numara Taşıma Sorgulama” işlemlerini yapmanız artık çok daha kolay.

Numara Taşıma Sorgulama Nedir?

Numara Taşıma Sorgulama, e-Devlet üzerinden sistemsel olarak bir operatördeki numaranızı diğer bir operatöre taşıma işleminden sonraki yapmanız gereken işlemdir. Bu işlem süresince e-Devlet Resmi sitesinden takip edebilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden Numara Taşıma Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden “Numara Taşıma Sorgulama” işlemi oldukça basit bir işlemdir.

Öncelik olarak Numara Taşıma Sorgulama işlemine girmek için, google arama motoruna e-Devlet giriş yazmalısınız. Sistemde çıkan e-Devlet giriş kısmına tıklayın ve sistem sizi e-Devletin kısayol sitesi olan www.turkiye.gov.tr adresine yönlendirecektir. Bu bölümde sizden birkaç işlem yapmanız istenecek “T.C Kimlik Numara ve e-Devlet şifreniz” sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde girin, aksi halde girişiniz sağlanmayacaktır. Şifrenizi ve T.C Kimlik numaranızı doğru girdikten sonra önünüze yeni bir sayfa daha açılacaktır. Bu sayfada yüzlerce dosya ve binlerce konu başlığı vardır dilerseniz gezinip işinize yarayan işlemler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

e-Devletin Ana sayfasında bulunan arama motoru bölümüne “Numara Taşıma Sorgulama” yazın ve çıkan ekranda “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu/Numara taşıma Sorgulama” yazan yere tıklayın. Açılan yeni sayfada sizin sorgulamak istediğiniz cep telefon numaranız istenecektir yukarı kısma yazın ve sitenin güvenliği amacıyla alt kısımda gözüken Güvenlik Resmi bölümündeki resmi yan taraftaki kutucuğa yazın ve sorgula butonuna tıklayın.

Yeni açılacak olan sayfada numaranızın hangi Telekomünikasyona ait olduğunu göreceksiniz örn: TURKCELL, VODAFONE, AVEA gibi.

Dilerseniz bu sistem üzerinden IMEI Sorgulama, IMEI – MSISDN Eşleşme Sorgulama, IMEI Kaydet, IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama, Kayıp/Çalıntı İhbar Bildirimi gibi dosyaları gezinerek bir çok işlemi zaman kaybı olmadan yapmanız mümkündür.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …