Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı İle PTT Kayıtlı Elektronik Posta Hesabı Online Başvuru?

e-Devlet Kapısı İle PTT Kayıtlı Elektronik Posta Hesabı Online Başvuru?

e-Devlet kapısı üzerinden yüzlerce kuruma ait binlerce dosyadan hızlı, kolay, zaman kaybı yaşamadan ve ek ücret ödemeden yararlandığınız gibi “www.girisyap.com” aracılığıyla “PTT Genel Müdürlüğü, PTT Kayıtlı Elektronik Posta Hesabı Online Başvuru” işlemlerinizi de gönül rahatlığıyla güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. e-Devlet kapısı üzerinden faydalanmak için sisteme giriş yapmalısınız giriş için izleyeceğiniz yol şu şekilde?

e-Devlet Üzerinden PTT Kayıtlı Elektronik Posta Hesabı Online Başvuru Detayları?

e-Devlet hizmet kapısı yaptığı yenilikler ve güvenilirliği ile her zaman üst düzey kurumsal sitelerin başında gelmektedir. e-Devletle yapacağınız bütün işlemleri gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. e-Devlet hizmet kapısı üzerinden yararlanmak için sisteme girişinizi sağlamalısınız. Giriş için izlenecek yolu şu şekilde sıralayalım.

Öncelikle e-Devlet kapısının kısayol hizmet İnternet sitesini “www.tırkiye.gov.tr” google arama motoru bölümüne yazın ve aratın. Arama sonucunda çıkan linke tıklayın. Açılan sayfada ise sizden e-Devlet şifreniz ve T.C Kimlik Numaranız istenecektir sizden istenilen gerekli bilgileri doğru ve net bir şekilde giriniz aksi taktirde girişiniz sağlanmaz.

Yeni ve Unutulan e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Not: e-Devlet şifreniz yok ise, size en yakın PTT Şube Müdürlüğüne giderek alabilirsiniz yada şifreniz var ve unuttuysanız, Şifremi Unuttum bölümüne girerek gerekli bilgileri netleyerek ve yeni şifrenizi alabilirsiniz.

e-Devlet giriş sayfasına T.C Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girdikten sonra e-Devlet sistemine giriş yapmış olacaksınız. Sistemde yüzlerce kuruma ait binlerce dosya olduğundan kolay bir şekilde faydalanmak için yukarıda bulunan arama motoruna (Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?) “PTT Kayıtlı Elektronik Posta Hesabı Online Başvuru” yazın ve aratın. Çıkan linke tıklayın. Önünüze giriş yapacağınız ile ilgili bilgiler çıkacaktır.

  • Uygulama Adı: PTT Kayıtlı Elektronik Posta Hesabı Online Başvuru
  • Uygulama Adresi: https://basvuru.hs01.kep.tr/online/egovsso/sso
  • Hizmet Adı: Bireysel Kullanıcılar PTT KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) Hesabı için online başvuru yapabilir, KEP hesap adresi edinebilirsiniz.

Çıkan bilgilerin alt kısmında bulunan “Uygulamaya Git” kutucuğunu göreceksiniz tıklayın ve bir ilerideki sayfaya gidin. Açılan yeni sayfada ise sizin adres bilgileriniz çıkacaktır. Alt kısımda bulunan “Devam” butonuna tıklayın ve işlemlerinizi sonlandırın.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …