Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı İle SGK, 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme?

e-Devlet Kapısı İle SGK, 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme?

e-Devlet hizmet kapısı üzerinden, yüzlerce kuruma ait binlerce dosyadan faydalandığınız gibi “Sosyal Güvenlik Kurumu, 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme” işlemlerini de “www.girisyap.com” aracılığıyla hızlı, kolay zaman kaybı yaşamadan ve son derece güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden (SGK) 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet hizmet kapısı ile yaptığınız ve yapacağınız bütün işlemleri gönül rahatlığıyla hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, e-Devlet hizmet kapısına girişinizi sağlamanız. Giriş için izlenecek yolu şöyle sıralayalım.

e-Devlet kapısına giriş için öncelikle e-Devlet kapısının kısayol hizmet sitesini “www.turkiye.gov.tr” google arama motoruna yazın. Çıkacak olan ekrandaki ilk linke tıklayın. Açılacak olan yeni bir sayfada sizden e-Devlet hizmet kapısı girişi için T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet Şifreniz istenecektir. Sizden istenilen bilgileri doğru ve net bir şekilde giriniz. Aksi taktirde girişiniz sağlanmaz.

Not: e-Devlet Şifreniz yok ise, en yakın PTT Şubesine giderek e-Devlet Şifrenizi cüzü bir miktar ücretle alabilirsiniz. Yada şifreniz var ve unuttuysanız. e-Devlet kapısı üzerinden Şifremi Unuttum bölümüne girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

T.C Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra e-Devlet hizmet kapısına girmiş olacaksınız. e-Devlet hizmet kapısı üzerinden daha kolay yararlanmak için yukarıda bulunan arama motoruna (Size Nasıl Yardımcı Olabilirim) “Sosyal Güvenlik Kurumu/4A/4B İşgörmezlik Ödemesi Görme” yazın ve arama motorunda aratın. Çıkan linke tıklayın ve sizin adınıza Sistemde kayıtlı işgörmezlik ödeme bilgisi var ise gözükmektedir.

Dilerseniz Önerilen Hizmetler bölümünden Medula Optik Cam ve Çerçeve Bilgisi Sorgulama, SGK Tescil ve Hizmet Dökümü, Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim, 4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama, Tahsis Talep ve ;Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi gibi konuları ziyaret edebilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …