Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı İle TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama?

e-Devlet Kapısı İle TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama?

e-Devlet hizmet kapısı üzerinden yüzlerce kuruma ait binlerce dosyadan faydalandığınız gibi “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama” ekranına giriş yaparak aracınızın muayene istasyon bilgisine ulaşabilirsiniz. e-Devlet kapısı üzerinden www.girisyap.com aracılığıyla TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama ekranına giriş için izlenecek yol şu şekilde.

e-Devlet Üzerinden TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama?

e-Devlet Hizmetinin sizler için sunduğu yenilikler sayesinde her zaman hitlerini en üst düzeye taşımıştır. Sizde e-Devlet kapısından daha kolay faydalanmak için e-Devlet kapısına girişinizi sağlamalısınız. Giriş için öncelikli olarak Google arama motoruna e-Devlet kapısının kısayol hizmet sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresini yazın. Çıkan ilk linke tıklayın. Açılan yeni sayfada sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz istenecektir.

E-Devlet Şifresi Alma ve Yenileme İşlemi?

NOT: E-Devlet Şifreniz yok ise, size en yakın PTT Şube Müdürlüğüne giderek e-Devlet şifresini alabilirsiniz. Şifreniz var ve unuttuysanız e-Devlet kapısı üzerinden “Şifremi Unuttum” bölümüne girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz. 

T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra e-Devlet hizmet kapısına girmiş olacaksınız. e-Devlet hizmet kapısından daha kolay ve zaman kaybı yaşamadan yararlanmak için yukarıda bulunan arama motoruna (Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?)TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama” yazın ve aratın. Önünüze çıkan “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı/TÜVTURK Muayene Durum Sorgulama” yazan linke tıklayın. Açılan yeni sayfada ise sizden Plaka Numarası ve Muayene Numarası istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girip “Listele” kutucuğuna tıklayın ve dokümanınızı görün.

Dilerseniz Önerilen Hizmetler bölümüne girerek, OGS Hesap Detayı Sorgulama, Barkodlu Araç Muayene Raporu Sorgulama, TÜVTURK Muayene Randevu İptal, Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Sorgulama, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) İhlali Geçiş Bilgileri Sorgulama ekranlarını ziyaret ederek sizlerde işlem yapabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …