Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/ALacakSorgulama ve Ödeme İşlemleri!

e-Devlet Kapısı Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/ALacakSorgulama ve Ödeme İşlemleri!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu adına Mobil/Sabit/İnternet/Kablo TV/Uydu İşletmecilerinden borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/İade İşlemlerini girisyap sistemi ile e-Devlet Kapısı (”www.turkiye.gov.tr”) üzerinden yapmanız artık hem kolay hemde güvenilir bir şekilde gezinmeniz için büyük bir incelikle tasarlanmıştır.

Mobil/Sabit/İnternet/Kablo TV/Uydu İşletmecilerinden borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/İade İşlemleri?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu adına Mobil/Sabit/İnternet/Kablo TV/Uydu İşletmecilerinden borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/İade İşlemlerini, e-Devlet sistemi üzerinden kolayca yapmanız için izlenecek yol?

E-Devlet kapısına giriş için öncelikle e-Devletin kısayol olan www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sağ üst tarafında bulunan ”Giris Yap” kutucuğuna tıklayarak yeni açılan sayfada sizden istenilen ”T.C Kimlik Numara ve PTT’den aldığınız e-Devlet şifresi” ni doğru bir şekilde giriniz. Açılan yeni sayfada ise yukarıda arama motoruna ” Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu ” yazmalısınız ve açılan sayfada; ”Aşağıda Borç ve Alacak Bilgilerinin Sorgulanmasına ilişkin Usul ve Esaslar kapsamında 22/09/2014 tarihli ve 2014/DK-THD/466 sayılı Kurul Kararı gereği abone sayısı 200.000’in üzerinde olan işletmecilere ait abonelikleriniz ile varsa borç ve alacak bilgileriniz gösterilmektedir.” şeklinde yazıyı göreceksiniz. Bu sayfayı aşağı doğru indirin.

Mobil İşletmeciler Bölümünde;

Avea, Turkcell, Vodafone: olmak üzere üç adet mobil iletişim adına olan borcunuz veya alacağınız gözükmektedir. Bir alt bölümde ise!

Sabit Şebeke İşletmecisi

Türk Telekom; adına bulunan aboneliğiniz varsa bu bölümde gözükmektedir.

İnternet Servis Sağlayıcıları;

Superonline, TTNET, TurkNet, Vodafone Net, işletmecisin de her hangi bir aboneliğiniz, borç ve alacağınız varsa bu bölümlerde sorgulama yapabilrsiniz.

Turksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş

Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş İşletmecisin de her hangi bir aboneliğin varsa ve bu abonelik hakkında borcunuz veya alacağınız varsa bu bu sistemde gözükmektedir.

Uydu Platform İşletmecileri;

Digiturk, D-Smart, İşletmecisin de her hangi bir aboneliğiniz var yada yoksa aboneliğe ait borç ve alacak sorgulama işlemleriniz yapabilirsiniz. Önerilen Hizmetler arasında IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama, IMEI Sorgulama, Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri, Kayıp/Çalıntı İhbar Sorgulama/İptal, Numara Taşıma Sorgulama işlemlerini de gene bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …