Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinde EKPSS Kura Tercih Bilgileri

e-Devlet Kapısı Üzerinde EKPSS Kura Tercih Bilgileri

EKPSS Kura Tercih Bilgileri Giriş, EKPSS Kura Tercih Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?, EKPSS Nedir?, tüm bu soruların cevabına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

EKPSS NEDİR?

EKPSS açılımı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’ dır. EKPSS 07.02.2014 tarihli 28906 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” ile düzenlenmiştir. EKPSS ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi)’ye bağlı olmasıyla beraber her yıl veya 2 yılda bir EKPSS hakkında sınavlar düzenlemektedir. EKPSS sınavlarına girmek isteyen adayların Ortaöğretim, Önlisans, Lisans veya Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi veya Okulu, mezunu olmaları gerekmektedir. EKPSS sınavlarına giren adaylar kura terdihlerine e-Devlet kapısı üzerinden bakabilmektedirler.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN EKPSS KURA TERCİH BİLGİLERİNE NASIL BAKILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden EKPSS Kura Tercih Bilgilerine bakmak için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için bilgisayarınızın arama motorunuza “e-Devlet Kapısı Giriş” yazarak artın. Daha sonra gelecek olan sayfada bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerinde tıklayarak e-Devlet kapısının sayfasına giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sizden T.C. Kimlik No. ve e-Devlet Şifresi istenecektir. Bu kısımlara kişisel bilgilerinizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazısının üzerine tıklayarak sisteme giriş yapın. Daha sonra e-Devlet kapısı üzerinden EKPSS Kura Terci Bilgi ekranına hızlı bir şekilde giriş yapmak için ana sayfa üzerinde bulunan “merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” yazısının üzerinde tıklayarak kutucuğun içine “EKPSS Kura Tercih Bilgileri” yazın ve kutucuğun alında çıkacak olan “EKPSS Kura Tercih Bilgileri (Devlet Personel Başkanlığı)” yazısına tıklayarak EKPSS kura tercih bilgileri ekranına giriş yapınız. Daha sonra açılacak olan sayfadaki formu kendi bilgilerinize uygun bir şekilde doldurun. Bilgilerinizi doldurduktan sonra en alt kısımda bulunan “Ara” butonuna tıklayarak aratın. Daha sonra EKPSS Kura Tercihiniz varsa karşınıza çıkacaktır.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …