Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden, Aydınlatma Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

e-Devlet Kapısı Üzerinden, Aydınlatma Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

e-Devlet Kapısının bizler için sunduğu yüzlerce Kuruma ait binlerce dosyadan faydalanabildiğimiz gibi, “Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü, Aydınlatma Şikayet Başvurusu ve Takip “ işlemlerini de Online olarak zaman kaybı olmadan hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemleri şu şekilde sıralayalım.

e-Devlet Kapısı Üzerinden, Aydınlatma Şikayet Başvurusu ve Takibi?

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü, Aydınlatma Şikayet Başvurusu ve Takibi gibi işlemleri e-Devlet hizmet kapısı sayesinde hızlı ve güvenilir bir şekilde yapmanız mümkündür. e-Devlet hizmet kapısı sayesinde yapılan yeniliklerle birlikte yüzlerce kamu kurum ve kuruluşlarına ait binlerce dosya üzerinden faydalanmak için e-Devlet kapısına giriş yapmalısınız. Giriş yaparken izlenecek yol şu şekilde.

Öncelikli olarak google arama motoru bölümüne “www.turkiye.gov.tr” yazın ve çıkan ilk linke tıklayın. Açılan yeni sayfada sizden kendi şahsi bilgileriniz istenecektir istenilen bilgiler, T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifreniz. (e-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şube müdürlüklerinden alabilirsiniz. Şifreniz var ve unuttuysanız şifremi unuttum bölümüne girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

T.C Kimlik No ve e-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra e-Devlet kapısına girmiş olacaksınız. e-Devlet hizmet kapısından daha kolay yararlanmak için sitenin üst bölümünde bulunan arama motoru bölümüne ” Aydınlatma Şikayet Başvurusu ve Takibi” yazın ve çıkan linke tıklayın. Önünüze açılan sayfada bulunan “Yeni Başvuru” yazan yere tıklayın ve 3 safhadan oluşan bölümü doldurun ve Şikayet veya öneri yazan yere şikayetinizin ne olduğunu belirtin “Devam Et” deyin ve sonlandırın.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …