Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Başvuru Sorgulama!

e-Devlet Kapısı Üzerinden Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Başvuru Sorgulama!

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)!

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Başvuru Sorgulama işlemlerini Girisyap sitemi ile e-Devlet’in Kısayolu ” www.turkiye.gov.tr” adresinden güvenilir ve zaman kaybı olmadan hızlı bir şekilde girmeniz ve sorgulama işlemlerinizi yapmanız artık çok daha kolay.

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Nedir?

BİMER, Halkla ilişkiler uygulaması olup 2006/3 Sayılı Başbakanlık Genelgesiyle yürürlüğe girmiştir. 2006 Yılından bu yana sürekli olarak değişim göstermekte ve vatandaşlara en kolay hizmetleri sunmakta.

BİMER Sisteminde Neler Yapabilirim?

Vatandaşların Devlet ile direkt olarak iletişim sağlamaları için hazırlanmış Resmi bir site olup elektronik, mektup, faks, telefon yada şahsen kendileri kamuyla ilgili olarak, talep, şikayet, ihbar, görüş veya öneriler gibi hakları direk olarak ilgili makamlara duyurulur ve hızlı bir şekilde cevap almasına yarayan sistemdir. Bu sistem sayesinde halkla gerekli ilişkilerin önü de açılmıştır.

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), sistemi üzerinden birçok işlemi yapmanız mümkündür. Son zamanlarda çerçevesini genişletip daha sağlıklı iletişim için çalışmalar yapılmıştır. Bu sisteme kayıt olmak oldukça basittir. Kimlik doğrulama işleminde sizin siz olduğunuzdan emin olmak için elektronik ortamda form doldurmanız gerekiyor. Burada T.C Kimlik no, Adınız, Soy Adınız, Cep Telefonuna gelen onay kodu ile Annenizin kızlık soyadının ilk harfi ve son harfi istenir. Bu işlemleri doğru ve eksiksiz bir şekilde yaptığınız taktirde kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamış olursunuz.

e-Devlet Üzerinden Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Başvuru Sorgulama İşlemleri?

e-Devlet kapısı üzerinden bir çok işlemi yaptığınız gibi BİMER Başvuru Sorgulama işlemini de yapmanız mümkündür. Öncelikle yapmanız gereken ” www.turkiye.gov.tr ” adresine giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra önünüze açılan sayfanın sağ üst kısmında ” Giriş Yap ” bölümüne tıklayarak ilk aşamayı geçiniz. İkinci aşamada ise sizden ”T.C Kimlik Numaranız” ve e-Devlet girişi için istenilen ”Şifreniz” bölümünü göreceksiniz istenilen bilgileri net bir şekilde giriniz ve bu aşamayı da geçmiş olacaksınız. Önünüze yeni açılan sayfada birçok kuruma ait bir sürü dosya gözükecektir bu sayfayı ziyaret ederek işinizi kolayca yapabileceğiniz dosyalara bakmanızı tavsiye ediyoruz. Sayfanın arama motoru bölümüne ” BİMER ” yazın ve açılan yeni sayfada Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Başvuru Sorgulama işlemlerini göreceksiniz üzerine tıkladığınızda.

Uygulama Adı; Başbakanlık İletişim Merkezi

Uygulama Adresi; https://www.bimer.gov.tr

Hizmet Açıklaması; Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Yeni Başvuru Hizmetini kullanarak, Kamu Kurumları ile ilgili bilgi talep edebilir, Kamu Kurumları hakkında öneri, ihbar, şikayet niteliği taşıyan başvurularda bulunabilirsiniz. 

Uygulamaya Git bağlantısına tıkladığınızda, www.turkiye.gov.tr‘yi terk ederek, profil bilgileriniz ile kullanıcı girişi yapmış olarak kurumun web sayfasına yönlendirileceksiniz. İlgili uygulama yeni bir pencere içinde açılacaktır. Yazısını göreceksiniz ” Uygulamaya Git ” butonuna tıkladığınızda bu sayfadan ayrılıp farklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Yeni açılan sayfada ise yapacağınız işlemler hakkında daha detaylı bilgiler almanız mümkündür.

Aklınıza takılan herhangi bir soru yada sorun olursa bize yorum yazarak gereken konularda sizlere yardımcı olamaya çalışacağız.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …