Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet kapısı Üzerinden Basın Kartı Başvuruları!

e-Devlet kapısı Üzerinden Basın Kartı Başvuruları!

Basın Kartı Başvuruları için girisyap sistemi aracılığıyla e-Devlet kapısı üzerinden ” www.turkiye.gov.tr ” kısayol adresinden kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Basın Kartı Nedir?

Basın Kartı, Devlet tarafından verilmiş ve belli bir koşulları taşıyan ve bir takım kolaylıkları sağlayan karttır. Basın kartı her insana verilmediği gibi çoğu önceliği de yanında getirmektedir. Bu kartların çok çeşidi bulunmaktadır.

Basın Kartına Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Basın Kartı çoğu insanın başvuru yapıp’ta başvurusu sonucunda çok az nitelikte insanın alabildiği karttır. Başvuru yapmak için öncelikle e-Devletin kısayol elektronik hizmet bölümü olan www.turkiyr.gov.tr ” adresine giriş yapmaları gerekmektedir. her hangi bir google arama motoruna yazdığımızda ekranın sağ kısmında ”giriş yap” bölümü çıkacaktır oraya tıklama yaptığımızda çıkan ekranda bizden T.C Kimlik No ve PTT’den aldığımız e-Devlet şifresi istenecektir. T.C Kimlik Numarayı ve E-Devlet şifresini doğru bir şekilde giriniz aksi halde e-Devlet sistemine girişiniz sağlanmaz.

Sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra önünüze yeni bir pencere daha çıkacaktır buradan işinize yarayacak birçok şeyi bulmanız imkanlıdır. Buradan ” Basın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü” bölümüne giriniz ve aşağı doğru yazılı olan BAsın Kart Sahipleri sorgulama, Basın kart sorgulama, Basın Trafik kartı sorgulama, Kart başvuru sorgulama, Komisyon sonucu sorgulama ve Kimlik doğrulama Hizmetleri bölümünde Basın Kart Başvuru yerini göreceksiniz. Buraya tıklama yapın ve yeni bir pencere daha açılacaktır. Bu sayfada ise Giriş yapacağınız uygulama ile ilgili bilgiler bölümü vardır.

Uygulama adı; Basın Kart Başvuruları

Uygulama Adresi ; https://ebasınkarti.byegm.gov.tr/Pages/Basvuru/Anasayfa

Hizmet Açıklaması; Basın kartı yenileme, Basın kartı Başvuru, Basın kartı ikinci Başvuru, Sürekli Basın kartı Başvurusu, Serbest Basın Kartı Başvurusu, Basın Trafik Kartı Başvurusu, Bekleme Süresinde değişiklik Başvurusu, Kart Bilgilerinde Değişiklik Başvurusu, Mesleğe geri dönenler için Basın Kart Başvurusu, Kayıp kart Başvurusu, Yıpranmış kart başvurusu hizmetlerini vermektedir. 

Uygulamaya Git bağlantısını tıkladığınızda Türkiye Cumhuriyeti ( T.C) Basın-Yayın ve Enformason Genel Müdürlüğünün Resmi sitesine giriş yapmış olacaksınız yukarıda yazılı olan kartla ilgili istediğiniz bilgilere bu sistemde ulaşmanız mümkündür.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …