Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Belediye Çek Hesap Numaraları Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden Belediye Çek Hesap Numaraları Sorgulama

e-Devlet kapısı üzerinden Belediye Çek Hesap Numaraları Sorulama işlemini sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde öğrenebilirsiniz.

BELEDİYE ÇEK HESAP NUMARALARI NEDİR?

Belediye Çek Hesap Numaraları, Türkiye’deki Tüm Belediye Başkanlıklarının posta çeki hesaplarına Emlak vergisi ve Arsa ödemelerinin ücretsiz olarak e-Devlet kapısı üzerinden sorgulama yapmak amacıyla kurulan sistemdir. Yatıracağınız tutarın sistemde gözükmemesi nedeniyle borcunuz ancak beyanınız miktarında tahsil edilmektedir.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN BELEDİYE ÇEK HESAP NUMARALARI NASIL SORGULANIR?

e-Devlet kapısı üzerinden Belediye Çek Hesap Numaraları sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için bilgisayarınızın arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısı Sistemine Giriş” yazarak aratın. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfadaki “e-Devlet Kapısı” yazılı butona tıklayarak e-Devlet kapısına giriş yapın. Giriş yapmış olduğunuz sayfada sizden kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet Şifreniz istenecektir. Bu kısımlara kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butona tıklayarak sisteme girişinizi yapın.

Sisteme girişinizi yaptıktan sonra hızlı bir şekilde Belediye Hesap Numaralarını sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba, Size Nasıl Yardım Edebilirim?” yazılı butona tıklayın ve boş kutucuğun içine “Belediye Hesap Numaraları” yazın ve altta çıkacak olan “Belediye Çek Hesap Numaraları (PTT Genel Müdürlüğü)” yazısının üzerine tıklayın. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “İL” kısmından aramak istediğiniz ili seçin ve sorgula yazısının üzerine tıklayın. Daha sonra karşınızda çıkacak olan sayfada aramak istediğiniz Belediye çek hesap numaralarını görebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …