Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Digiturk Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama!

e-Devlet Kapısı Üzerinden Digiturk Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama!

Digiturk Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama işlemlerini, “www.girisyap.com” sistemi ile e-Devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken e-Devlet Kapısının Kısayolu olan www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapmalısınız.

Dıgıturk Nedir?

Dıgıturk’ün tarihi her ne kadar eskilere dayanmasa da gene de kullanım oranı olarak çok yükseklerde tutuluyor. 1999 yılında kurulumu yapılan Dıgıturk Televizyon yayımcılığı olarak Türkiye’nin lider bir platformu olarak hizmet vermektedir. Dıgıturk Hd, 3D ve 4K canlı yayın olarak bir ilke imza atmıştır.

e-Devlet Kapısı Üzerinden Dıgıturk Abone, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapabilirim?

Dıgıturk, Abone, Borç ve Alacak sorgulama işlemlerinde e-Devlet sistemi üzerinden giriş yapmak için öncelik olarak google arama motoruna “www.turkiye.gov.tr” yazmanız gerek ve açılan sayfadaki ilk başta bulunan e-Devletin kısayolu’na  tıklayınız. Yeni açılan sayfada en üst sağ tarafta bulunan “Giriş Yap” kutucuğuna tıklayın ve Karşınıza e-Devlet Kapısı Kimlik Doğrulama Sistemine gireceksiniz burada sizden T.C Kimlik Numara ve e-Devlet şifresi istenecektir. Sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriniz ve “Sisteme Giriş Yap” kutucuğuna tıklayınız. Sayfa sizi e-Devlet Kapısına girişinizi sağlayacaktır.

Açılan sayfada arama bölüm gözükecektir buraya“Dıgıturk” yazın ve enter’e basın. Sistem sizi e-Devletin Dıgıturk sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfada “Dıgıturk/Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu/ Mobil Sabit/ İnternet/ Kablo Tv/ Uydu İşletmecilerinden Borç/ Alacak Sorgulama ve Ödeme / İade İşlemleri” bulunmaktadır. Bu bölümden Dıgıturk/ Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulamaya tıklayın adınıza ait herhangi borç, Abonelik veya Alacak varsa sorgulayabilirsiniz,

e-Devlet Kapısı üzerinden binlerce konu, Yüzlerce dosya üzerinden hızlı, zaman kaybı olmadan güvenilir bir şekilde işlerinizi yapabilmenizin en kolay yönünü sunmaktadır. Bu sistem sayesinde bir çok vatandaş bir sürü işini İnternet üzerinden kolay bir şekilde yapmaktadır.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …