Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama!

e-Devlet Kapısı Üzerinden, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama!

Girisyap Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı aracılığıyla ” Avrupa Birliği Bakanlığı, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama ” işlemlerini güvenilir bir biçimde yapmanız mümkün.

e-Devlet Sistemi 

İçerisinde 52 Adet Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama işlemi bulunan e-Devlet sistemi gün geçtikçe vatandaşa kolay hizmet, sıra beklemeden, zaman kaybı olmadan, hızlı ve güvenilir bir biçimde işlerini halledebilmeleri için çalışmalarını sürdürmektedir. Teknolojinin Ülkemize son hızla girişiyle birlikte sistemlerde de gün geçtikte yenilikler yüzünü göstermekte. Eskiden evrak işlerini günlerce beklerken şimdiki zamanda e-Devletin sayesinde işlemimizi güveni, kesintisiz ve kolay bir şekilde İnternet ve e-Devlet üzerinden yapmamız mümkün. Girişi oldukça kolay olan sistemden sizde birçok hizmetten yararlana bilirsiniz bunun için yapmanız gereken ilk işlen size en yakında bulunan PTT şubesine gidip e-Dvelet şifresi almak.

Avrupa Birliği Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Belirttiğimiz gibi e-Devlet üzerinden birçok belge, evrak vb gibi konularda aklınıza takılan çoğu şeyi bu sistem sayesinde ulaşmanız mümkün. Bunun için yapılacak işlemler?

e-Devlet kapısının kısayolu olan ” https://turkiye.gov.tr ” adresine İnternet aracılığıyla giriş yapmalısınız. Girişi sağladıktan sonra sizden T.C Kimlik Numaranız ve PTT’den aldığınız e-Devlet şifresi istenecektir. T.C Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra önünüze açılan sayfada bir çok kuruma ait yüzlerce hizmeti göreceksiniz. Bu sistem sayesinde gezinerek işinizi hallede bileceğiniz konulara da bakabilirsiniz. Önünüze açılan sayfada ise ” Devlet ve Mevzuatları” bölümünü görürsünüz bu bölüme tıklayarak sayfayı aşağı doğru indiriniz ve ” AB Bakanlığı” Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama yazan yere tıklayınız burada yeni bir sayfa daha açılacaktır. Bu sayfada ” Doğrulama Formu ” bölümü vardır. Evrak Doğrulama Kodunu doğru bir şekilde giriniz, Evrak sayısı bölümü de istenilen şekilde örnekle de gösterilmiştir o şekilde giriniz ve son olarak sistemin güvenilir olması nedeniyle Güvenlik Resmi çıkacaktır burada bulunan resmi de doğru bir şekilde giriniz ve işlemleriniz diğer bir sayfada bitecektir.

Not: Bilmediğiniz konular hakkında sitemize yorum yazarak bizden bilgi isteyebilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …