Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Elektronik Belge Yönetimi Evrak Doğrulama!

e-Devlet Kapısı Üzerinden Elektronik Belge Yönetimi Evrak Doğrulama!

Giriş yap sistemi üzerinden e-Devlet Kapısı ” Ankara Ticaret Odası Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama” işlemlerini sıra beklemeden, zaman kaybı olmadan hızlı ve seri bir şekilde yapmanız mümkündür.

Elektronik Belge Yönetim Sistemi ” EBYS ”?

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünce belirlenen ve her türlü yönetmeliklere uygun olarak kullanım sağlayacak şekilde oluşturulmuş ulusal standardınca belgelendirilmektedir. Bu belgeler doğru kişilere en kısa yoldan ulşatırılmayı sağlamaktadır. Bu belgeler bir yerden başka bir yere gitmesi esnasında takip edilebilir. Her hangi birşeyden dolayı izin aldığınızda bu belgelerin takibi için başka birine vekalet verilip bundan sonraki şeyleri o kişi takip edebilir. Elektronik Belge Yönetiminin asıl temelini elektronik bilgi sistemleri oluşturmuştur. bu sistem aracılığıyla var olan veri kaynakları bölümünden bağlanma işlemleri yapılabilir. faks, e-mail, facebook, twitter vb sosyal medya şekillerini kampanya yönetimi sistemi ise birlikte hareket edebilir. Bu sistem Ankara Ticaret Odası şimdiye kadar e-Devlet sisteminde yer alan tek ve ilk odadır.

E-Belge Nasıl Doğrularım?

e-Belge doğrulamak için öncelikle https://turkiye.gov.tr adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bu sisteme giriş yapmak için öncelikle T.C Kimlik Numaranız ve PTT den aldığınız e-Devlet şifrenizi sisteme girerek girişinizi sağlayabilirsiniz. Arama motoruna e-Dvelet giriş yazdığınızda site sizi https://turkiye.gov.tr  adresine yönlendirecektik. Burada sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde girmelisiniz eğer şifrenizi unutmuş iseniz sitede bulunan şifremi unuttum butonuna tıklayarak şifre yenileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şifre yenileme işleminde eski bir telefon numaranız yani kullanmadığınız bir numaranız varsa şifreniz yenileyememektedir. Çünkü şifrenizin aktif telefon numaranıza kayıtlı olması gerek. E-Devlet kapısına girişinizi sağladıktan sonra e-Hizmetler bölümüne girerek Genel Bilgiler bölümünü seçiniz. Sayfayı aşağı doru indirdiğinizde Ankara Ticaret Odası, Elektronik Belge Yönetimi Sistemi Evrak Doğrulama işlemini şeçerek gerekli işlemleri oradan yapabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …