Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Genel Sağlık Sigortası (GSS) Başvurusu Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden Genel Sağlık Sigortası (GSS) Başvurusu Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası sorgula, Genel Sağlık Sigortası Nedir? Genel Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?, Genel Sağlık Sigortasını yapmanın amacı nedir? tüm bu soruların cevabına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

GENEL SAĞLIK SİGORTASI NE İŞE NEDİR VE NE İŞE YARAR?

Ülkemizde SSK (Sosyal Sigortalar Kurumu), emekli sandığı ve Bağ-Kur’un bir araya gelmesiyle oluşturulan SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) 01 Ocak 2012 tarihinde GSS (Genel Sağlık Sigortası) uygulamasına başladı. GSS (Genel Sağlık Sigortası)’nın temel amacı ülke genelinde vatandaşların temel sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesini sağlamaktır.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN GENEL SAĞLIK SİGORTASI (GSS) BAŞVURUSU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden Genel Sağlık Sigortası sorgulaması (GSS) başvuru sorgulaması yapmak için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet kapısına giriş yapabilmek için arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısı Giriş” yazın ve aratın. Arama sonucunda karşınıza gelen sayfada bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısına tıklayarak e-Devlet kapısına girişinizi yapın. Sayfaya girişinizi yaptıktan sonra izden kişisel T.C. Kimlik No. e-Devlet şifrenizi isteyecektir. Bu kısma kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra sayfanın alt kısmında bulunan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak sisteme girişinizi yapın. Sisteme girişiniz gerçekleştikten sonra Genel Sağlık Sigortası (GSS) başvurusu sorgulamasını hızlı bir şekilde yapmak için ana sayfa üzerinde bulunan “merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” yazısının üzerine tıklayarak kutucuğun içine “Genel Sağlık Sigortası Başvurusu Sorgulama” yazın ve altta çıkacak olan “Genel Sağlık Sigortası Başvurusu Sorgulama (İçişleri Bakanlığı)” yazısının üzerine tıklayarak sayfaya giriş yapın. Eğer Genel Sağlık Sigortasına başvurunuz varsa bu sayfa üzerinde görünecektir. Bu sayfa üzerinden sigortanızın olup olmadığını, başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını görebilirsiniz. Ayrıca bu sayfa üzerinden “Gelir Testi Sonucu Sorgulama” İşlemleri ve “Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama” işlemelerini de yapabilirsiniz..

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …