Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Günlük Döviz Kurları

e-Devlet Kapısı Üzerinden Günlük Döviz Kurları

Günlük Döviz Kurlarına e-Devlet Kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

DÖVİZ NEDİR?

Döviz kökeni Fransızca olup, ülkeler arasında ödemelerde kullanılan para, poliçe ve çek gibi her türlü ödeme aracına verilen isimdir.

Döviz yabancı ülke parasıdır.

Günlük döviz kurlarına e-Devlet Kapısı üzerinden de bakılabilmektedir.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN GÜNLÜK DÖVİZ KURLARINA NASIL BAKILIR?

e-Devlet Kapısı üzerinden günlük döviz kurlarına bakabilmek için öncelikli olarak e-Devlet Kapısına giriş yapmanız gerekmektedir.

e-Devlet Kapısına giriş yapmak için bilgisayarınızın tarayıcı bölümünde bulunan arama motoruna “e-Devlet Kapısına Giriş Yap” yazarak aratın ve arama sonucunda karşınıza çıkacak olan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet Kapısına girişinizi yapın. Giriş yapmış olduğunuz sayfada sizden kişisel “T.C. Kimlik No. ve e-Devlet Şifreniz” istenecektir. Bu bölümlere kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt tarafta bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butonun üzerine tıklayarak e-Devlet Kapısı sistemine girişinizi yapın.

Sisteme girişinizi yaptıktan sonra hızlı bir şekilde Günlük Döviz Kurlarına giriş yapmak için ana sayfada bulunan “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazılı kutucuğa tıklayarak kutucuğun içine “Günlük Döviz Kurları” yazın ve altta çıkacak olan “Günlük Döviz Kurları (Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası)” yazısının üzerine tıklayın ve sistem tarafından otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada günlük güncel döviz kurlarını görebilir ve inceleyebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …