Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama

Hayat Sigortası Poliçe Sorgulamasını (HAYMER) sitemiz aracılığıyla e-Devlet kapısı üzerinden kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

HAYAT SİGORTASI POLİÇE (HAYMER) NEDİR?

Hayat Sigortası Poliçe (HAYMER), Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından kurulmuş olup Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin alt bilgi merkezidir. Ayrıca HAYMER sayesinde sigorta faaliyetleri daha aktif bir şekilde yürütülmesi, güven ortamı sağlanması, suistimallerin ve kazaların önüne geçilmesi açısından sigorta oranlarının artması dolayısıyla toplumun huzur ve refah seviyesinin yükselmesi amacıyla kurulan sistemdir. Sistem e-Devlet kapısına bağlı olmakta olup sorgulama e-Devlet sistemi içerisinden yapılmaktadır.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN HAYAT SİGORTASI POLİÇE SORGULAMA (HAYMER) NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama yapabilmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için bilgisayarınızın tarayıcı bölümünün arama motoruna “e-Devlet Kapısına Giriş” yazarak aratın ve arama sonucunda karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet kapısına giriş yapın. Giriş yapmış olduğunuz sayfada sizden kişisel T.C Kimlik No. ve e-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bölümlere kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butonun üzerine tıklayarak sisteme girişinizi yapın.

Hızlı bir şekilde Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama (HAYMER) işlemini gerçekleştirmek için, ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazılı kutucuğa tıklayarak kutucuğun içerisine “Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama” yazın ve alt kısımda çıkacak olan “Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama (HAYMER)(Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi)” yazısının üzerine tıklayın. Sistem sizi otomatik olarak Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama sayfasına yönlendirecektir. Eğer hayat Sigortası Poliçeniz varsa bu sayfada görebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …