Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden HGS Hesap Bilgileri Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden HGS Hesap Bilgileri Sorgulama

e-Devlet kapısı üzerinden HGS hesap bilgileri sorgulama işlemini sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde öğrenebilirsiniz.

HGS NEDİR?

HGS Türkiye Cumhuriyeti devleti içerisinde tüm otoyollar ve boğaz köprülerinde kullanılan temassız, akıllı geçiş sistemidir. HGS açılımı “Hızlı Geçiş Sistemi” olmakla birlikte ücretli otoyollarda kullanılan akıllı geçiş sistemidir. HGS sistemi Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı olup PTT (Posta Telefon Telgraf) ile ortak olarak çalışmaktadır.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN HGS HESAP BİLGİLERİ SORULAMA NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden HGS hesap bilgileri sorulama işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için tarayıcınızın arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısı Giriş Yap” yazarak aratın. Karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “e-Devlet Kapısı” yazılısına tıklayarak e-Devlet kapısına giriş yapın. e-Devlet sistemi sizden kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifrenizi isteyecektir. Bu kısımlara kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butona tıklayarak e-Devlet sistemine girişinizi yapın.

Daha sonra hızlı bir şekilde HGS Hesap Bilgileri Sorgulama işlemi yapmak için ana sayfada bulunan “Merhaba, Size Nasıl Yardım Edebilirim?” yazılı kutucuğa tıklayarak kutucuğun içine “HGS Hesap Bilgileri Sorgulama” yazın ve altta çıkacak olan “Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama (PTT Genel Müdürlüğü)” yazısının üzerine tıklayın. Otomatik olarak HGS hesap bilgileri sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Eğer üzerinize kayıtlı HGS biletiniz varsa içerisinde ne kadar ücret kaldığını ve tüm hesap hareketlerini bu sayfa üzerinden görebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …