Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden İlaç Rapor Bilgisi Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden İlaç Rapor Bilgisi Sorgulama

İlaç Rapor Bilgisi Sorgulama işlemini e-Devlet kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İLAÇ RAPOR BİLGİSİ NEDİR? KİMLER SORGULAMA YAPABİLİR?

İlaç rapor bilgisi sorgulama işlemi genellikle kronik hastalara doktor heyeti tarafından onaylanan uzun süre veya ömür boyu kullanacakları ilaçların kayıtlı olduğu sistemdir. Bu sisteme e-Devlet kapısı üzerinden ulaşılmaktadır.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN İLAÇ RAPOR BİLGİSİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden ilaç rapor bilgisi sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet kapısına giriş yapmak için tarayıcınızın arama motor bölümüne “e-Devlet kapısı giriş” yazarak aratın ve arama sonucunda bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet kapısına giriş yapın. Karşınıza gelecek sayfada sizden sizden kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet Şifreniz istenecektir. Bu kısımlara kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butona tıklayarak sisteme girişinizi gerçekleştirin.

Sisteme girişinizi gerçekleştirdikten sonra hızlı bir şekilde İlaç Rapor Bilgisi Sorgulama yapmak için ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazılı kutucuğa tıklayarak kutucuğun içine “İlaç rapor bilgisi sorgulama” yazın ve altta çıkacak olan “İlaç rapor bilgisi sorgulama (Sosyal Güvenlik Kurumu)” yazısının üzerine tıklayın. Sistem sizi otomatik olarak rapor bilgisi sorgulama sayfasına yönlendirecektir. Yönlendirildiğiniz sayfada ilaç rapor bilgileriniz otomatik olarak görünecektir. Ayrıca bu sayfa üzerinden “Geçerli İlaç Raporlarınız” ve “Tüm İlaç Raporlarınız”ı sorgulayabilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …