Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden IMEI Cep Telefonu Numarası Eşleştirme

e-Devlet Kapısı Üzerinden IMEI Cep Telefonu Numarası Eşleştirme

e-Devlet kapısı giriş yap, e-Devlet şifremi nasıl değiştirebilirim?, IMEI nedir? IMEI Cep Telefonu Numarası Eşleştirme Nasıl Yapılır? tüm soruların cevabını sitemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

IMEI NEDİR?

IMEI Türkçe Uluslararası Mobil Cihaz Kodudur. IMEI açılımı International Mobile Equipment Identity olarak bilinmektedir. IMEI numarası tüm şebeke çeken cihazların şebekelerinin çekmesi için kullanılan koddur. IMEI kodu her cihaz için farklı kod kullanılmakta olup benzer IMEI kodu kullanılamaz. Kullanıldığı taktirde kullanılan cihazın şebekesine ulaşılmaz. Tüm cep telefonlarında bir IMEI numarası bulunmaktadır. IMEI numarasına telefonunuzun arka kısmından bakabilir veya telefonunuzdan *#06# tuşlayarak bakabilirsiniz. Her Devletin IMEI numarası farklıdır. Eğer kaldığınız Devletin dışarısına çıkarsanız veya cihazınızı yurt dışına gönderirseniz şebekeniz çekmeyecektir. Cihazınızın bağlı olduğu en yakın bayiye giderek pasaportunuz üzerine işletmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde şebekeniz çekmeyecektir.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN IMEI CEP TELEFONU NUMARASI EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden IMEI Cep Telefonu Numarası Eşleştirme yapmak için öncelikle e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet kapısına giriş yapmak için bilgisayarınızın internet tarayıcısını açın ve arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısı Giriş” yazarak aratın. Daha sonra arama sonucunda çıkacak olan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayın ve e-Devlet kapısı sayfasına giriş yapın. Bu sayfada sizden T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifrenizi isteyecektir. Bu bölüme kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifrenizi girin ve girdikten sonra altta bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butona tıklayarak sisteme giriş yapın. Daha sonra e-Devlet kapısı üzerinden IMEI Cep Telefonu Numarası Eşleştirmesi yapmak için ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?” yazısının üzerine tıklayarak bu kısma “IMEI Cep Telefonu Numarası Eşleştirme” yazın ve alt kısımda çıkacak olan “IMEI Cep Telefonu Numarası Eşleştirme (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu)” yazısının üzerine tıklayın. Sayfaya otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Daha sonra sayfada bulunan “kendiniz için veya çocuğunuz için” kimin için eşleştirme işlemi yapacaksanız o seçeneği seçin ve “Devam Et” butonuna tıklayın. Seçtiğiniz seçeneğin üzerine IMEI adresi var ise bu sayfa üzerinde gösterilecektir.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …