Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden IMEI Kaydet!

e-Devlet Kapısı Üzerinden IMEI Kaydet!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu IMEI Kaydet, sayfasına www.girisyap.com aracılığıyla e-Devlet kapısının kısayolu olan www.turkiye.gov.tradresini ziyaret ederek işlerinizi kolay ve ve hızlı bir şekilde yapmanız mümkün.

IMEI Kaydetme Nedir?

Yurt dışından kullanmak amacı ile getirdiğiniz cep telefonlarını Türkiye’de kaydetmeden kullanamazsınız e-Devlet sistemi sayesinde sınırdan Türkiye’ye kullanım amaçlı geçirdiğiniz telefonları onaylı olmak şartıyla kullanıma açtırabilir kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.

IMEI Kaydetmek İçin Ne Yapmalıyım?

IMEI Kaydetmek için e-Devlet kapısına giriş yapmalısınız giriş için öncelik olarakwww.turkiye.gov.tr” adresine giriş yapmalısınız. Her hangi bir google arama motoruna yazınız ve açılan sayfada sizden e-Devlet şifresi ve T.C Kimlik Numaranız istenecektir. Eğer e-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesinden almanız mümkündür, yada unuttuysanız şifremi unuttum bölümünden tekrar değiştirerek alabilirsiniz. ”https://www.turkiye.gov.tr ”adresine giriş yaptıktan sonra yukarıda bulunan arama yerine ” IMEI Kaydet ” yazın ve açılan yeni sayfada ” Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu/IMEI Kaydet ” bölümüne bağlı IMEI Kaydet seçeneğini tıklayın. Açılan sayfada dikkat etmeniz gereken hususlar yazmaktadır bu hususları dikkatlice okuyun.

  • Yurda giriş tarihiniz üzerinden 120 günden fazla zaman geçmemiş olmalıdır.
  • Eğer İnternet bankacılığı kullanmıyor iseniz; harç bedeli vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalara, T.C Kimlik Numaranız belirtilerek yatırılmış olmalıdır.
  • Eğer İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, sisteme entegre bankaların İnternet şubelerini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Bunun için başvurunuzun bir sonraki aşamasında karşınıza çıkacak olan listeden bir banka seçerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına * kare 06 kare yazarak öğrenebilirsiniz.
  • Kayıt işlemleri telefonunuzda * kare 06 kare tuşlandığında ekranda görülen IMEI numarası ile yapılmaktadır. Yanlış IMEI ile yapılan kayıtların iptali veya düzeltilmesi mevzuat gereği mümkün değildir.

Burada yazan yazıyı dikkatlice okuyup devam et tıklayın ve bir sonraki sayfada IMEI numaralarına ait bilgileri doldurum ve işlemleri sırasıyla yapın. Bu sistem üzerinden IMEI MSISDN Eşleşme Sorgulama, Telefon Ana Kart Değişikliği, Yurda Giriş/Çıkış Belge Doğrulama, IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama, Mobil/Sabit/İnternet/Kablo TV/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/İade İşlemleri bölümlerini de ziyaret edebilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …