Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Kayıp/Çalıntı İhbar Bildirimi!

e-Devlet Kapısı Üzerinden Kayıp/Çalıntı İhbar Bildirimi!

Kayıp/Çalıntı İhbar Bildirimi için, e-Devlet sistemi üzerinden erişim artık güvenilir ve daha hızlı. Tek yapmanız gereken e-Devlet kapısına girişinizi sağlamanız.

e-Devlet Kapısından Kayıp/Çalıntı İhbar Bildirimine Nasıl Giriş Yapabilirim?

e-Devlet sistemi üzerinden giriş yaparak Kayıp/Çalıntı Bildiriminde bulunmanız mümkün. İhbarınız sonucunda onaylandığı zaman kayıp/çalıntı telefonu kullanan kişi yada kişilere cihazın çalıntı olduğuna dair bir kısa mesaj gönderilip telefonda iletişime son verilip kapatılacaktır.

Kayıp/Çalıntı İhbar Bildirimi için e-Devlet kapısından kolayca ulaşmanız mümkün. Yapmanız gereken bir kaç işlem sonucunda istediğiniz bölüme yönlendirileceksiniz. Öncelik olarak google arama motoruna ” www.turkiye.gov.tr ” yazarak sistemin ilk aşamasına giriş yapmalısınız. Çıkan ekranda sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz istenecektir bu bilgileri doğru bir şekilde giriniz. Bilgileri doğru girdikten sonra yeni bir pencere açılacaktır açılan pencerede işinizde yarayacak yüzlerce dosyadan binlerce konu hakkında bakınıp bilgi alabilirsiniz ve işinize yarayacak işlemleri yapabilirsiniz. e-Devlet ana sayfasında bulunan arama motoruna ” Kayıp/Çalıntı İhbar Bildirimi” yazın ve bir diğer sayfaya geçin. Sayfada etrafı çerçeveye alınmış bölgedeki yazıyı dikkatlice okuyun.

” İhbarınız onaylandığında Kayıp/Çalıntı telefonu kullanan kişiye cihazın çalıntı olduğuna ilişkin sms gönderilecek ve telefon iletişime kapatılacaktır. Hattın Kapatılması işi tamamen ayrı bir konu olup sizin ile abonesi olduğunuz operatör arasında gerçekleşmektedir ve buradaki ihbar kaydıyla ilgisi bulunmamaktadır.”

* İhbarda bulunacağım IMEI numaralarına sahip cihazların rızam dışında elimden çıktığını beyan ederim. Şeklindeki yazıyı okuyup onayladığınıza dair bir kutucuk var onu işaretleyin ve devam butonuna basın. Yeni açılan sayfada sizin kendinize ait bilgileriniz mevcut olacak, T.C Kimlik Numarası, Adı, Soyadı, Doğum Tarihi, Anne Kızlık Soyadı gibi şeyler ve alt kısımda ” Operatör” seçmeniz istenecek Kayıp/Çalıntı Bildirimi yapmak istediğiniz hattın hangi operatöre ait olduğunu giriniz ve altta size ait cep telefonu numarası belirlenecektir IMEI Numarası ile birlikte giriniz ve ileri deyip işlemi sonuçlandırınız. Aklınıza takılan yada yapamadığınız bir konuda bize yorum yazarak bildire bilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …