Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Komisyon Sonucu Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden Komisyon Sonucu Sorgulama

e-Devlet giriş yap, e-Devlet nedir?, e-Devlet giremiyorum, e-Devlet şifremi unuttum, komisyon nedir? komisyon sonucu nasıl sorgulanır? gibi soruların cevabını sitemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

KOMİSYON NEDİR?

Komisyon bir işte veya bir iş yerinde alınacak olan mallara yardımcı olan kişilere ödenen yüzdelik paradır. Ara buluculuk yapan ve satılan malın yüzdesinden alan kişilere Komisyoncu adı verilir.

KOMİSYON SÖZLEŞMESİ NEDİR?

Komisyon sözleşmesi komisyoncu (Ara bulucu) nun belli bir ücret karşılığında satılan malları kendi adına vekillik verdiği hesabına verdiği evrak ve taşınabilir eşyaları alım-satıma ilişkin sözleşmeye komisyon sözleşmesi denir.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN KOMİSYON SONUCU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden komisyon sonucu sorgulaması yapmak için öncelikli olarak e-Devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için de bilgisayarınızın arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısına Giriş” yazın ve aratın. Daha sonra e-Devlet sistemine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sizden T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifreniz istenecektir. Bu alanlara kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifrenizi girin. Daha sonra sisteme giriş yapacaksınız. Bu sistem üzerinden komisyon sorgulaması yapmak için ana sayfa üzerinde bulunan “merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” yazısının bulunduğu yere “Komisyon Sonucu Sorgulama” yazın ve altta çıkacak olan “Komisyon Sonucu Sorulama (Basın, Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü)” yazısının üzerine tıklayarak komisyon sonucu sorgulama sistemine giriş yapın. Daha sonra “Sorgulama formu” içerisinde bulunan “Komisyon dönemi”ni size uygun olanını seçin ve “Sorgula” butonuna tıklayın. Eğer bir komisyon başvurunuz var ise sonucunuz bu bölümde üzerinde gösterecektir.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …