Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Koruyucu Aile İlk Görüşme Talebi

e-Devlet Kapısı Üzerinden Koruyucu Aile İlk Görüşme Talebi

Giriş yap sistemi üzerinden kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde Koruyucu Aile İlk Görüşme Talebinde buluna bilirsiniz.

KORUYUCU AİLE NEDİR?

Koruyucu aile çeşitli nedenlerden dolayı çocuklarına bakamayan aileler kendi bulundukları aile ortamında eğitim, bakım ve yetiştirme gibi sorumluluğunu ücretli yada gönüllü devlet denetimine verilmesi sonucunda sorumluluğu gösterebilen aile yada kişilerdir.

Aile Yada Kişinin Koruyucu Aile Olması İçin Hangi Şartları Taşıması Gerekmektedir?

Aile yada kişilerin koruyucu aile olması için belirli şartları bulundurmaları gerekmektedir. Bu şartlar;

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olması
  • Türkiye’de Sürekli Olarak İkamet Etmesi
  • Okur Yazarının Olası
  • Öz Anne-Baba veya Vasi (Çocuğa kanunen bakmakla yükümlü kişiler) dışında herkes koruyucu aile olabilir
  • Başvuru yapan kişilerin veya ailenin başvuru yaparken eşleri ile birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN KORUYUCU AİLE İLK GÖRÜŞME TALEBİNE NASIL BAKABİLİRİM?

e-Devlet kapısı üzerinden koruyucu aile ilk görüşme taleplerine bakabilmek için öncelikle e-Devlet kapsına giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmak için arama motorunuza “e-Devlet giriş” yazın ve e-Devlet kapısına giriş yapın. Daha sonra sizden T.C. Kimlik Numarası ve e-Devlet şifresi istenilecektir. Bu kısıma kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girin ve altta bulunan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayın. Otomatik olarak kişisel e-Devlet sisteminize girilecektir. Daha sonda ana sayfa üzerinde bulunan “merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim” yazısının üzerine tıklayarak “Koruyucu Aile İlk Görüşme Talebi” yazın ve altta gelecek olan “Koruyucu Aile İlk Görüşme Talebi (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı)” yazısına tıklayın ve gelecek olan sayfada bulunan “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın. Sizi otomatik olarak Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinde bulunan koruyucu aile görüşme talep sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfa üzerinden koruyucu aile talebi yapabilir veya talebiniz varsa talebinizi takip edebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …