Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden KPSS Tercih Rehberi’ne Giriş!

e-Devlet Kapısı Üzerinden KPSS Tercih Rehberi’ne Giriş!

e_Devlet Kapısı aracılığıyla Devlet Personel Başkanlığı, KPSS Tercih Rehberi hakkında bilgi almak ve giriş yapmak için “www.osym.gov.tr” İnternet adresinde yayımlanacak olan Kılavuz bilgileri dikkatlice okuyup bu Kılavuza göre tercih yapmaları gerekmektedir.

KPSS Tercih Rehberi’ne Giriş?

KPSS Tercih Rehberi sistemine e-Devlet üzerinden giriş yaparak KPSS Sonuçlarını ve bir çok sınav sonuçlarına bakabilirsiniz. Öncelik olarak sisteme girmek için e-Devlet kapısının kısayol İnternet adresi olan “www.turkiye.gov.tr” adresine giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet Kapısı ile bilgi ve belgelerinize tek noktadan ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz.

e-Devlet girişi için, arama motoruna “www.turkiye.gov.tr” yazın ve en üstteki yazıya tıklayın. Açılan yeni sayfa sizi e-Devletin kapısına yönlendirecektir ve sayfanın en üst sağ tarafında giriş yap butonunu göreceksiniz ve butona tıklayarak e-Devlet Kapısı Kimlik Doğrulama Sistemine geleceksiniz. Giriş Seçenekleri olarak “e-Devlet Şifresi” otomatik olarak seçilidir dilerseniz Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C Kimlik Kartı, İnternet Bankacılığıyla da giriş yapabilirsiniz. Genel olarak T.C Kimlik Numara ve e-Devlet şifresi kullanılmakta. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT Müdürlüklerinden şahsen başvuru ile T.C Kimlik numaranızı kullanarak alabilirsiniz.

T.C Kimlik Numara ve şifrenizi kullanarak giriş yapınız ve açılan yeni sayfa üzerinde yüzlerce Kuruma ait Binlerce dosya bulunmakta dilerseniz gezinip bir çok işinizi İnternet ortamında sıra beklemeden yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan Arama motoru bölümüne “KPSS Tercih Rehberi” yazın ve açılan yeni sayfada “Devlet Personel Başkanlığı/KPSS Tercih Rehberi ve Devlet Personel Başkanlığı/EKPSS Kura Tercih Bilgi Sistemi” bulunmakta siz üstteki yazıya Devlet Personel Başkanlığı/KPSS Tercih Rehberi bölümüne tıklayınız ve yeni bir sayfa daha açılacaktır.

Açılacak olan yeni sayfada ise sorgulama bilgileriniz, Bulunduğunuz İl, İlçe, Kurum ve Kadro/Pozisyon Unvanı bölümlerini doldurum ve ara butonuna basın. e-Devlet Kapısı üzerinden birçok işlemi güvenilir ve zaman kaybı olmadan hızlı bir şekilde İnternet ortamında yapmanız mümkündür.

 

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …