Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden MEB Sınav Sonuç Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden MEB Sınav Sonuç Sorgulama

Sınav sonuçları sorgula, Sınavlar ne zaman açıklanacak?, Sınav Sorgula, tüm bu işlemleri ve daha fazlasını hızlı ve güvenilir bir şekilde sitemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN MEB SINAV SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

MEB tarafından düzenlenen tüm sınavların sonuçlarına e-Devlet  Kapısı üzerinden bakabilmek için öncelikle e-Devlet Kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet Kapısına giriş yapabilmek için internet tarayıcınızın arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısı Giriş” yazarak aratın. Daha sonra Arama sonuçlarında en üstte bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısına tıklayarak sayfaya girişinizi yapın. karşınıza gelecek olan sayfada sizden kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifresi istenecektir. Bu bölümlere kişisel bilgilerinizi yazın. Bilgilerinizi yazdıktan sonra altta bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butona tıklayarak sisteme girişinizi yapın. Daha sonra sisteme ana sayfada bulunan “Eğitim” kısmına giriş yapın ve alta doğru inin. Altta karşınıza çıkacak olan “Milli Eğitim Bakanlığı” kısmına gelin ve bu kısımda alt tarafta bulunan “MEB Sınav Sonuç Sorgulama” yazısının üzerine tıklayarak girişinizi yapın veya daha hızlı bir şekilde giriş yapmak için ana sayfada bulunan “merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” yazısının üzerine tıklayın. Boş kutucuğun içerisine “MEB Sınav Sonuç Sorgulama” yazın ve altta gelecek olan “MEB Sınav Sonuç Sorgulama (Milli Eğitim Bakanlığı)” yazısının üzerine tıklayarak sayfaya daha hızlı giriş yapabilirsiniz. Sayfaya girişinizi yaptıktan sonra “Sınav Giriş Tarihi” yazan Form’u doldurun. Form’u doldurduktan sonra altta bulunan “Sorgula” butonuna tıklayarak sınav sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca bu sayfa üzerinden; “Lise Mezuniyet Belgesi Sorgulama”, “Açık Öğretim Liseleri Hizmete Özel Öğrenci Durum Belgesi (Ek-C2) Sorgulama”, “MEB Sınav Yeri Sorgulama”, “Açık Öğretim Lisesi Mezuniyet Belgesi Sorgulama”, “Açık Öğretim Lisesi Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama” işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …