Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden MEB Sınav Yeri Sorgulama!

e-Devlet Kapısı Üzerinden MEB Sınav Yeri Sorgulama!

Milli Eğitim Bakanlığı, MEB Sınav Yeri Sorgulama işlemlerini “www.girisyap.com” aracılığıyla e-Devlet Kısayol vatandan hizmet sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresinden hızlı, güvenilir ve kolay bir şeklide yapabilirsiniz.

e-Devlet Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Yeri Sorgulama!

e-Devlet Kapısı vatandaş portalı sayesinde yüzlerce dosya üzerinden binlerce hizmeti görüntüleyip kullanabilirsiniz. e-Devlet kısaca çoğu bilmediğiniz konularda size en kısa ve en yakın yoldan işlerinizi hızlı ve güvenilir bir ortam sunmak amacıyla kurulmuştur. Peki e-Devlet Kapısı üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı, MEB Sınav Yeri Sorgulama nasıl yapılır işte izlenecek yol.

Sınav Yeri Sorgulama da İzlenecek Yol?

e-Devlet Kapısı hizmeti sayesinde bir çok işlemi tek tuşla yapmanız mümkündür. Peki Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Yeri Sorgulama işlemi nasıl yapılır? Öncelikli olarak e-Devlet resmi hizmet kapısı www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapmalısınız. Giriş yaparken sizden bazı bilgiler istenecektir ( T.C Kimlik Numara ve e-Devlet şifresi) bu bilgileri doğru ve net bir şekilde giriniz. Eğer e-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şube müdürlüklerinden T.C Kimlik bilgilerinizle birlikte alabilirsiniz. şifreniz var ve unuttuysanız e-Devlet kapısına giriş yapıp şifremi unuttum bölümünden yenileyebilirsiniz.

e-Devlet sistemine başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra açılan sayfada yüzlerce kuruma ait binlerce dosya ile karşılaşacaksınız. Yukarı da bulunan arama motoruna “Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Yeri Sorgulama “ yazın ve onaylayın. Açılan arama sayfasında bulunan bir hizmet bölümüne tıklayın ve yeni sayfaya gireceksiniz. Bu sayfada “Sınava Giriş” Tarihi bölümü mevcuttur. Sınava Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihini seçin ve onaylayın açılan sayfada sınav yerlerine ait bilgileriniz mevcuttur.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …