Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Motorlu Taşıtlar Vergi Sorulama ve Kredi Kartı İle Ödeme!

e-Devlet Kapısı Üzerinden Motorlu Taşıtlar Vergi Sorulama ve Kredi Kartı İle Ödeme!

Gelir İdare Başkanlığı bünyesinde, Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme İşlemlerini online olarak “wwwgirisyap.com” aracılığıyla e-Devlet vatandaş hizmet kapısı olan “www.turkiye.gov.tr” adresinden hızlı ve güvenilir şekilde yapmanız mümkündür.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dünyada ve Ülkemiz de güncel ekonomiye bakılarak, Otomotiv sektöründe Ülkemiz olarak geçmiş yıllara oranla şu sıralar epeyce ilerlemiş durumdayız. Araçları olan vatandaşlar ister istemez MTV borçlarını sorguluyorlar.Peki buna göre sorgulama işlemlerini nasıl yapabilirim işte detaylar.

e-Devlet Kapısının birçok işlemi hızlı ve güvenilir bir şekilde bize olanak sunduğunu hepimiz az çok biliyoruz e-Devlet kapısı işletim sistemini geliştirerek bizlere Motorlu Taşıtlar Vergisi sorgulama bölümünü açarak biz vatandaşlara kolaylığı sağlamıştır. Öncelik olarak, e-Devlet Kapısına Nasıl Giriş Yapılır?

E-Devlet Kapısıyla MTV Sorgulama?

e-Devlet Kapısı üzerinden bir çok işlemi yapabileceğiniz gibi Motorlu Taşıtlar Vergisini de sorgulamak mümkün bunun için yapmanız gereken e-Devlet Kapısına giriş yapmalısınız. Girişinizi sağladıktan sonra yukarıda bulunan arama motoruna “Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama” yazın ve  çıkan ekranda bulunan ilk kayıta tıklayın. Karşınıza giriş yapacağınız uygulama ekranı ile ilgili bilgiler çıkacaktır.

Uygulama Adı; Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme

Uygulama Adresi; https://intvrg.gib.gov.tr/

Hizmet Açıklaması; Bu hizmeti kullanarak Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama ve Kredi Kartı ile ödemesi yapabilirsiniz. Ekranını göreceksiniz alt kısımda “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın ve sistem sizi Gelir İdaresi Başkanlığı, Taşıtlar Vergi/Ceza Borcu Sorgulama ve Ödeme ekranına yönlendirecektir.

Burada sizin adınıza ait araçlar ve size ait araç borçları gözükmektedir. Sorgula ve Öde kutucuğuna tıklayarak aracınıza ait borçları görmek mümkündür.

Nasıl Öderim?

Motorlu Taşıtlar Vergisi Kredi Kartı ile Ödeme işlemlerini, Gelir İdaresi Başkanlığı, İnternet Vergi Dairesi, Motorlu Taşıt Sorgulama ve Ödeme sistemine girerek “https://intvd.gib.gov.tr/” adresine girerek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …