Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemine Giriş

e-Devlet Kapısı Üzerinden ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemine Giriş

ÖSYM Görevli İşlemleri, e-Devlet kapısı üzerinden ÖSYM Görevli Giriş Yapamıyorum, ÖSYM Görevli Giriş Nasıl Yapılır?, tüm bu soruların cevabına Giriş Yap sistemi üzerinden kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

ÖSYM GÖREVLİ İŞLEMLERİ SİSTEMİ NEDİR?

ÖSYM görevli işlemleri sistemi, ÖSYM tarafından görevlendirilen kişiler için ÖSYM tarafından oluşturulan bölümdür. ÖSYM görevli işlemleri sistemine sadece ÖSYM tarafından görevlendirilen kişi/kişiler giriş yapabilmektedir. Ayrıca, ÖSYM görevli işlemleri sistemine e-Devlet kapısı üzerinden de giriş yapılabilmektedir.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN ÖSYM GÖREVLİ İŞLEMLERİ SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM?

e-Devlet kapısı üzerinden ÖSYM görevli işlemleri sistemine giriş yapabilmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için bilgisayarınızın arama motor bölümüne “e-Devlet kapısı giriş yap” yazarak aratın. Karşınıza gelecek olan sayfadaki “e-Devlet Kapısı” yazılı sayfaya tıklayarak e-Devlet kapısına giriş yapın. Giriş yapmış olduğunuz sayfada sizden T.C. Kimlik No ve e-Devlet şifreniz istenecektir. Bu kısıma kişisel T.C. kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girin. Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butona tıklayarak kişisel e-Devlet sisteminize girişinizi yapın.

e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra hızlı bir şekilde ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemine giriş yapmak için ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” yazısının üzerine tıklayın ve kutucuğun içerisine “ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi” yazın ve altta çıkacak olan “ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) (ÖSYM)” yazısının üzerine tıklayarak ÖSYM görevli işlemleri sistemine girişinizi yapın. Daha sonra altta bulunan “Uygulamaya Git” yazılı butona tıklayarak ÖSYM’nin resmi internet sitesine yönlendirileceksiniz. Bu sayfa üzerinden tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …