Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Poliçe Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden Poliçe Sorgulama

Poliçe Sorgula, Poliçe Nedir?, Poliçe Sorgulama işlemi nasıl yapılır?, tüm bu soruların cevabını sitemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

POLİÇE NEDİR?

Poliçe kişinin sahip olduğu maddi değere sahip olan  malları sigorta şirketi ile karşılıklı anlaşmalı belgeye denir. Poliçe tarafından sigortalanan mallara sigorta koşulları altında herhangi bir zarar gelmesi durumunda meydana gelecek maddi hasarlar Poliçe tarafından ödenmektedir.

POLİÇE SİGORTASI YAPTIRMAK İÇİN NELER GEREKMEKTEDİR?

Poliçe sigortasında her sigortada içerisinde bulunan şartlar yönünden incelemek istediğiniz poliçe sigorta örneği farklılıklar gösteriyor. Örnek vermek gerekirse; Araç sigortası yaptırmak isteyen vatandaşlar için sigorta yaptırmak istediği aracın modeli, plakası, motor ve şasi numarası gibi şartlarını içeren Poliçe hazırlamak gerekirken ev sigortası veya is yeri sigortası sigortası için mülkün bulunduğu; Adres, metrekare gibi şartlar gerekli oluyor. Bu nedenle, bir birinden farklı ihtiyaçlara cevap veren poliçe çeşitleri için farklı poliçe örneği çeşitleri görmek de mümkün oluyor. Ayrıca e-Devlet kapısı üzerinden de Poliçe Sigortası Sorgulaması yapılabilmektedir.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN POLİÇE SİGORTASI SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden Poliçe Sigortası Sorgulama İşlemi yapmak için öncelikli olarak e-Devlet kapısı sistemine giriş yapmak gerekiyor. e-Devlet kapısına giriş yapmak için bilgisayarınızın tarayıcı kısmına “e-Devlet Kapısı Giriş” yazarak aratın. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet kapısına girişinizi yapın. Gelecek olan sayfada sizden T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifrenizi isteyecektir. Bu kısma kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazısının üzerine tıklayarak sisteme girişinizi yapın. Daha sonra Poliçe Sigorta Sorgulamasını hızlı bir şekilde yapmak için ana sayfanın alt kısmında bulunan “Sosyal Güvenlik ve Sigorta” yazılı menüye tıklayın. Daha sonra bu kısımda bulunan “Doğal Afet Sigortaları Kurumu” yazısının altında bulunan “Poliçe Sorgulama” yazısına tıklayın. Eğer üzerinize kayıtlı Doğal Afet Sigortasına kayıtlı Poliçe varsa bu kısımda görünecektir ve bu kısımda bakarak inceleyebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …