Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden PTT Kayıtlı Gönderi Takip

e-Devlet Kapısı Üzerinden PTT Kayıtlı Gönderi Takip

PTT Kayıtlı Gönderi Takip Et, e-Devlet Kapısı Üzerinden PTT Kayıtlı Gönderi Nasıl Takip Edilir?, PTT Kayıtlı Gönderi Takip Nedir? tüm bu soruların cevabına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

PTT KAYITLI GÖNDERİ TAKİP NEDİR?

PTT (Posta Telgraf Teşkilatı) kayıtlı gönderi takip işlemleri, PTT kargo üzerinden gönderilen Taahhütlü, Kurye, Telgraf, Koli, Yurtiçi/Yurtdışı kayıtlı mektup posta gönderileri ve TURPEX gibi gönderileri alıcısına gidene kadar geçmiş olduğu tüm sevk noktalarında kayıt altına alınmaktadır. PTT Kayıtlı Gönderi Takip sistemi Bu kayıtları sorgulamak için oluşturulan bölümdür. Bu kayıtlara da e-Devlet kapısı üzerinden ulaşılmaktadır.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN PTT KAYITLI GÖNDERİ TAKİP NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden PTT kayıtlı gönderi takip etmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet kapısına giriş yapmak için, bilgisayarınızın tarayıcısını açın ve arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısına Giriş Yap” yazarak aratın. Arama sonucunda karşınıza çıkacak olan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerinde tıklayarak resmi e-Devlet sitesine giriş yapın. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfada sizden kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet Şifreniz istenecektir. Bu kısımlara kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet Şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butona tıklayarak e-Devlet kapısına girişinizi yapın.

Daha sonra hızlı bir şekilde PTT Kayıtlı Gönderi Takip işlemini gerçekleştirmek için ana sayfa üzerinde bulunan Merhaba, Size Nasıl Yardım Edebilirim” yazılı kutucuğa tıklayarak boş kutucuğun içine “PTT Kayıtlı Gönderi Takip” yazın ve altta çıkacak olan “PTT Kayıtlı Gönderi Takip (PTT Genel Müdürlüğü)” yazısının üzerine tıklayın. Daha sonra karşınıza açılacak olan sayfada sizden “Barkod Numarası” ve “Güvenlik Resmi” istenecektir. Barkod Numarası kutucuğuna takip etmek istediğiniz gönderinin üzerinde yazılı olan Barkod Numarasını yazın. Güvenlik Resmi kutucuğuna da  kutucuğun sol tarafında bulunan güvenlik numarasını girin. Bilgileri doğru olarak girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sorgula” butonuna tıklayarak sorulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …