Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama (SAGMER)

e-Devlet Kapısı Üzerinden Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama (SAGMER)

Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama (SAGMER) işlemini e-Devlet kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

SAĞLIK SİGORTASI GENEL POLİÇE (SAGMER) NEDİR?

Sağlık Sigortası Genel Poliçe (SAGMER) Sağlık ve hastalıklarla ilgili olarak sunulan sigorta ürünlerine ait istatistiklerin en doğru ve güvenilir bir şekilde oluşturulması, kamu gözetim ve denetim etkinliklerinin artması amacıyla kurulan sistemdir. SAGMER sorgulama işlemi e-Devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN SAĞLIK SİGORTA GENEL POLİÇE SORGULAMA (SAGMER) NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama (SAGMER) işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için bilgisayarınızın tarayıcısının arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısı Giriş” yazın ve aratın. Arama sonuçlarında karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet kapısına giriş yapın. e-Devlet kapısına giriş yaptıktan sonra sizden kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifreniz istenecektir. Bu kısımlara kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butona tıklayarak sisteme girişinizi yapın.

Daha sonra hızlı bir şekilde Sağlık Sigorta Genel Poliçe Sorgulama (SAGMER) işlemini gerçekleştirmek için ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazılı kutucuğa tıklayarak kutucuğun içine “Sağlık Sigorta Genel Poliçe Sorgulama” yazın ve al tarafta çıkacak olan “Sağlık Sigorta Genel Poliçe Sorgulama (SAGMER) (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi)” yazısının üzerine tıklayarak girişinizi yapın. Giriş yapmış olduğunuz sayfada eğer Salık Sigorta Genel Poliçe’niz varsa bu sayfada görünecektir.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …