Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Tapu Kadastro Satış İşlemi Başvuru

e-Devlet Kapısı Üzerinden Tapu Kadastro Satış İşlemi Başvuru

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) Satış İşlemi Başvurusunu e-Devlet kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

SATIŞ İŞLEMİ BAŞVURUSU NEDİR? NE İŞE YARAR?

Satış işlemi başvurusu, üzerinize kayıtlı herhangi bir arsanın başka bir şahsa satmak amacıyla başvuru yapmak için oluşturulan belgenin bulunduğu sistemdir. Satış işlemleri başvuru sistemi sayesinde, üzerinize kayıtlı arsanın satış işlemleri daha hızlı ve kolay bir hale gelmiştir. Satış işlemi başvurusu e-Devlet kapısı üzerinden TKGM (Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü) sayfasından yapılmaktadır.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN TKGM SATIŞ İŞLEMİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) Satış İşlemi Başvurusu işlemi Başvurunuzu gerçekleştirmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

e-Devlet kapısına giriş yapmak için bilgisayarınızın tarayıcı kısmına “e-Devlet Kapısı Giriş Yap” yazarak aratın. Arama sonucunda karşınıza gelen “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet kapısına girişinizi yapın. Giriş yapmış olduğunuz sayfada sizden kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifreniz istenecektir. Bu kısımlara kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butonun üzerine tıklayarak e-Devlet sisteme girişinizi yapın.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) Satış İşlemleri Başvurusu işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için ana sayfada bulunan “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazılı kutucuğun içine tıklayın ve boş kutucuğun içine “Satış İşlemi Başvurusu” yazın ve altta çıkacak olan “Satış İşlemi Başvurusu (Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü) yazısının üzerine tıklayın. Daha sonra yönlendirileceğiniz sayfada bulunan “Uygulamaya Git” yazılı butonun üzerine tıklayın. Otomatik olarak Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sayfasına yönlendirileceksiniz. Başvurunuzu yönlendirildiğiniz sayfadan yapabilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …