Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden, Tapu Kayıt Belgesi Sorgulama!

e-Devlet Kapısı Üzerinden, Tapu Kayıt Belgesi Sorgulama!

e-Devlet Kapısı Üzerinden “www.girisyap.com” aracılığıyla, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Tapu Kayıt Belgesi sorgulama ekranına zaman kaybı yaşamaksızın, hızlı ve kolay bir şekilde erişmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken işlem ise e-Devlet Hizmet kapısına giriş yapmanız.

e-Devlet Kapısı İle Tapu Kayıt Belgesi Sorgulama Ekranına Giriş?

e-Devlet Kapısı üzerinden yapılan bütün işlemler son sistem güvenlik çerçevesi içerisindedir. E-Devlet Hizmet kapısı üzerinden yapacağınız bütün işlemleri gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

E-Devlet kapısı üzerinden, “Tapu Kayıt Belgesi Sorgulama” ekranına erişim için, e-Devlet kapısına giriş yapmalısınız. Giriş için e-Devlet kapısının kısayol hizmet sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” giriş yapmalısınız. Giriş yaparken sizden kendi şahsi bilgileriniz olan T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifresi istenecektir.

Not: e-Devlet Şifrenizi unuttuysanız Şifremi unuttum bölümünden yenileyebilirsiniz yada hiç şifreniz yok ise, size en yakın PTT Şube Müdürlüklerinden alabilirsiniz.

e-Devlet şifresi ve T.C Kimlik Numaranızı doğru bir şekilde girin ve açılan sayfada yüzlerce kuruma ait binlerce dosya bulunmaktadır aradığınız konu başlığını daha kolay bulmanız için sitenin arama bölümüne “Tapu Kayıt Belgesi Sorgulama” yazın ve çıkan linke tıklayın. Önünüze açılan sayfada “Vatandaşlarımızın üzerine kayıtlı gayrimenkuller için tapu kayıt belgesini elektronik ortamda alabilmesi” Uygulamaya Git butonunu göreceksiniz tıklayın ve adınıza hisse ve yetki verilmişse işlem yapabilirsiniz. Dilerseniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Hizmet bölümünden Tapu ve Kadastro Harç ve Döner Sermaye Sorgulama/Döner Sermaye Ödeme, Tapu Bilgileri Sorgulama, Tapu Taşınmaz Beyan, Satış İşlemi Başvurusu, Tapu Kayıt Belgesi, Web Tapu İşlemlerini ziyaret edebilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …