Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Tarım Sigortaları Havuzu Poliçe Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden Tarım Sigortaları Havuzu Poliçe Sorgulama

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Poliçe Sorgulama işlemini e-Devlet Kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TARIM SİGORTA HAVUZU NEDİR?

Tarım Sigorta Havuzu 14.06.2005 tarihinde 5363 Sayılı Tarım Sigortaları Kanunu uyarınca kurulmuştur.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde devlet destekli tarım sigortası poliçelerinin ve hasar işlerinin yapılması, oluşacak her türlü riskin paylaşılması ve reasürans koruması için kurulan havuzdur.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN TARIM SİGORTALARI HAVUZU POLİÇE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e-Devlet Kapısı üzerinden Tarım Sigortaları Havuzu Poliçe Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak e-Devlet Kapısına giriş yapmanız gerekmektedir.

e-Devlet Kapısına giriş yapmanız için; Bilgisayarınızın tarayıcısını açın ve arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısına Giriş Yap” yazarak aratın. Daha sonra arama sonucunda karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet Kapısına giriş yapın. Giriş yapmış olduğunuz sayfada sizden kişisel “T.C. Kimlik No. ve e-Devlet Şifreniz” istenecektir. Bu bölümlere kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra sayfanın alt kısmında bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı kutucuğa tıklayarak sisteme girişinizi yapın.

Sisteme giriş yaptıktan sonra hızlı bir şekilde Tarım Sigortaları Havuzu Poliçe Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için, ana sayfada bulunan “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazılı kutucuğa tıklayarak kutucuğun içine “Tarım Sigortaları Havuzu Poliçe Sorgulama” yazın ve altta çıkacak olan “Poliçe Sorgulama (Tarım Sigortaları Havuzu)” yazısının üzerine tıklayarak poliçe sorgulama sayfasına girişinizi gerçekleştirin.

Girişiniz gerçekleştikten sonra poliçe sorgulama işlemini gerçekleştirmek için sayfada bulunan “Tanzim Yılı” kısmından Tanzim Yılını seçin ve altta bulunan “Sorgula” yazılı butona tıklayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …