Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden TBMM İş Başvurusu!

e-Devlet Kapısı Üzerinden TBMM İş Başvurusu!

e-Devlet Kapısı üzerinden “www.girisyap.com” aracılığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı (TBMM) İş Başvurusu sorgulamak artık çok daha kolay. Bunun için yapmanız gereken e-Devlet Kapısına giriş yapmalısınız. Giriş için izlenecek yol?

e-Devlet Kapısı İle TBMM İş Başvurusu Sorgulama?

e-Devlet Hizmet kapısının yaptığı yenilikler ve güvenilirliği ile her gün kendini üst düzeylere taşımıştır. Türkiye’nin en büyük Kamu Kurum ve Kuruluşlarının bağlantıları olduğu en büyük sistem e-Devlettir. E-Devlet Hizmet Kapısı ile yüzlerce Kuruma ait Binlerce dosya bulmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken e-Devlet kapısına girişinizi sağlamanızdır. e-Devlet kapısına giriş yapmak için google arama motoru bölümüne e-Devletin kısayol hizmet sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” yazın ve çıkan ilk linke tıklayın. Sağ tarafta bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklayın. Önünüze açılan sayfada sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet Şifreniz istenecektir.

(e-Devlet Şifreniz yok ise size en yakın PTT Şube Müdürlüklerine giderek e-Devlet Şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum bölümüne girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.)

e-Devlet Şifrenizi ve T.C Kimlik Numaranızı girdikten sonra e-Devlet Kapısından daha kolay yararlanmak için “Arama Motoruna, TBMM İş Başvurusu Sorgulama” yazın ve çıkan linke tıklayın. Bu bölümde eğer daha önceden başvuru yaptıysanız başvuru detaylarına erişim sağlayabilirsiniz. Başvurunuz yok ise yeni başvuru yapmak için “Yeni Başvuru” yazan yere tıklayın TBMM Başkanlığına ilişkin ilan başvurusu var ise başvurunuzu yapabilirsiniz. Dilerseniz e-Devlet kapısını gezerek Yüzlerce Kuruma ait Binlerce dosyadan, Hızlı Kolay Zaman Kaybı Yaşamaksızın sizde faydalanabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …