Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden TCDD Taşımacılık A.Ş. Online Bilet

e-Devlet Kapısı Üzerinden TCDD Taşımacılık A.Ş. Online Bilet

TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları) A.Ş. Online bilet satın alma işlemini e-Devlet Kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TCDD ONLİNE BİLET NEDİR? NE İŞE YARAR?

TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları) online bilet işlemi, e-Devlet kapısı sistemi üzerinden online olarak TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları)’na ait demir yolu araçlarına internet üzerinden bilet alım işlemidir. TCDD online bilet sistemi, istasyonlara gidip bilet almanıza gerek kalmadan oturduğunuz yerden bilet almanızı sağlar. TCDD online bilet sistemine e-Devlet kapısı üzerinden giriş yapılmaktadır.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN TCDD TAŞIMACILIK A.Ş ONLİNE BİLET İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinden TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları) Taşımacılık A.Ş. online bilet işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir.

e-Devlet kapısına giriş yapmak için; Bilgisayarınızın tarayıcı kısmını açın ve arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısı Giriş Yap” yazarak aratın. Daha sonra arama sonucunda karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet Kapısına girişinizi yapın. Giriş yapmış olduğunuz sayfada sizden T.C. Kimlik No. ve e-Devlet Şifreniz istenecektir. Bu bölümlere kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme giriş yap” yazılı butonun üzerine tıklayarak sisteme girişinizi yapın.

Daha sonra hızlı bir şekilde TCDD Taşımacılık A.Ş. Online Bilet İşlemini gerçekleştirmek için ana sayfada bulunan “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazılı kutucuğa tıklayarak boş kutucuğun içerisine “TCDD Taşımacılık A.Ş. Online Bilet” yazın ve alt tarafta çıkacak olan “TCDD Taşımacılık A.Ş. Online Bilet (TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü)” yazısının üzerine tıklayın. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “Uygulamaya Git” yazılı butonun üzerine tıklayın. Butona tıkladıktan sonra sistem sizi otomatik olarak TCDD’nin resmi internet sitesinde bulunan bilet alma sayfasına yönlendirecektir. Bilet alma işleminizi bu sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …