Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden (TEİAŞ) Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden (TEİAŞ) Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama işlemini e-Devlet Kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TEİAŞ (Türkiye Elektronik İletim A.Ş.)’nin Kurulma Amacı Nedir?

TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) 2001 yılında kurulmuştur. TEİAŞ’nin görevi Türkiye genelinde üretilen elektriği Türkiye sınırları içerisindeki illere dağıtmaktır. TEİAŞ’nin elektronik belge yönetim sistemi evrak doğrulama işlemi e-Devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN TEİAŞ ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ EVRAK DOĞRULAMA NASIL YAPILIR?

e-Devlet Kapısı üzerinden TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir.

e-Devlet Kapısına giriş yapmak için bilgisayarınızın internet tarayıcısını açın ve arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısına Giriş Yap” yazın ve aratın. Daha sonra arama sonucunda karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet Kapısına girişinizi yapın. Giriş yapmış olduğunuz sayfada sizden kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet Şifreniz istenecektir. Bu bölümlere kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra altta bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butonun üzerine tıklayarak e-Devlet sistemine girişinizi yapın.

e-Devlet Kapısına girişiniz gerçekleştikten sonra hızlı bir şekilde TEİAŞ Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama işlemini gerçekleştirmek için ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazısının üzerine tıklayarak kutucuğun içine “TEİAŞ Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama” yazın ve altta çıkacak olan “Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama (Türkiye Elektronik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü) yazısının üzerine tıklayın.

Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfada sizden “Evrak Doğrulama Kodu” ve “Evrak Sayısı” istenecektir. Bu bölümlere doğrulama istediğiniz evrağın Evrak Doğrulama Kodunu ve Evrak Sayısını girin. Bu bölümleri doldurduktan sonra altta bulunan “Güvenlik Resmi” bölümündeki güvenlik resmini doğru şekilde yazın ve en altta bulunan “Sorgula” yazılı butona tıklayarak sorgulama işlemini gerçekleştirin. Sorgulama işlemini gerçekleştikten sonra sorgulama yapacağınız evrak doğrulama sonucuna bu sayfa üzerinden ulaşabileceksiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …