Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Terminolaji Veri Tabanına Giriş

e-Devlet Kapısı Üzerinden Terminolaji Veri Tabanına Giriş

e-Devlet giriş yap, e-Devlet şifremi unuttum, Terminoloji veri tabanı nedir?, Terminoloji veri tabanı sorgulama, Giriş yap sistemi üzerinden tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

TERMİNOLOJİ NEDİR?

Terminoloji bir bilim dalı olmasının yanı sıra insanların insanların günlük hayatta kullandıkları bir terimdir. Terminoloji terimi genellikle tıp dilinde kullanılmaktadır. Terminoloji bilim dalının geçmişi yazının bulunduğu döneme kadar dayanmaktadır.

e-Devlet Üzerinden Terminoloji Veri Tabanı Ne Amaçla Kullanılmaktadır?

e-Devlet üzerinden Terminoloji Veri Tabanı Avrupa Birliği Başkanlığı Veri Tabanı, e-Devlet sistemi içerisinde yer alan kayıtlar İngilizce’den Türkçe’ye veya Türkçe’den İngilizce’ye sorgulama yapabilmek amacıyla kullanılır.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN TERMİNOLOJİ VERİ TABANINA NASIL GİRİLİR?

e-Devlet kapısı üzerinden Terminoloji Veri Tabanına Giriş yapabilmek için öncelikle e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet kapısına giriş yapabilmek için bilgisayarınız üzerinde bulunan arama motoruna e-“Devlet kapısına giriş” yazarak e-Devlet kapısına giriş yapın. Daha sonra sizden kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi isteyecektir. Bu bölümlere kişisel bilgilerinizi yazın ve alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayın. Böylelikle e-Devler sistemine giriş yapmış olacaksınız. Daha sonra Terminoloji Veri Tabanına giriş yapmak için ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” yazısının üzerine tıklayın ve kutucuğun içine “Terminoloji Veri Tabanı” yazın ve altta çıkacak olan “Terminoloji Veri Tabanı (Avrupa Birliği Başkanlığı)” yazısının üzerine tıklayarak Terminoloji Veri Tabanı sayfasına giriş yapın. Eğer kelime aramak isterseniz bu sayfa üzerinde bulunan “Kaynak Dil, Hedef Dil, Aranacak Kelime / Terim, Arama Türü” seçeneklerini size uygun bir şekilde doldurarak “Ara” butonuna tıklayarak işlemlerinizi halledebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …