Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden TOKİ Faizsiz Konut Kredisi Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden TOKİ Faizsiz Konut Kredisi Sorgulama

TOKİ Faizsiz Kredisi Sorgulama işlemini e-Devlet kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TOKİ NEDİR?

TOKİ açılımı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı olup 1984 yılında Turgut Özal tarafından kurulmuştur. Ancak 2002 yılına kadar maddi sıkıntılardan dolayı 43.145 bina inşa edilmiştir. Daha sonra TOKİ doğrudan Başbakanlığa bağlanarak konut seferberliği ve planlı kentleşme başlatıldı. TOKİ sadece konut dışında okul, yurt, cami, stadyum, kütüphane ve üniversite gibi bir çok alanda da hizmet vermektedir.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN TOKİ FAİZSİZ KONUT KREDİSİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e-Devlet Kapısı üzerinde TOKİ Faizsiz Konut Kredisi Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

e-Devlet Kapısına giriş yapmak için tarayıcınızın arama motoruna “e-Devlet Kapısı Giriş Yap” yazarak aratın. Arama sonucunda karşınıza çıkarak olan sonuçta bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet Kapısına giriş yapın. Daha sonra giriş yapmış olduğunuz sayfada sizden kişisel T.C. Kimlik No. ve e-Devlet Şifreniz istenecektir. Bu bölümlere kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butona tıklayarak sisteme girişinizi yapın.

Sisteme girişinizi yaptıktan sonra hızlı bir şekilde TOKİ Faizsiz Konut Kredisi Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ana sayfada bulunana “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazılı kutucuğa tıklayın ve boş kutucuğun içerisine, “Faizsiz Konut Kredisi Sorgulama” yazın ve alt tarafta çıkacak olan “Faizsiz Konut Kredisi Sorgulama (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı)(TOKİ)” yazısının üzerine tıklayarak Faizsiz Konut Kredisi Sorgulama sayfasına giriş yapın. Giriş yapmış olduğunuz sayfada Faizsiz Konut Kredisi Sorgulama işleminiz otomatik olarak gerçekleşecektir.

About aeditor

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …