Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama

Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama işlemini e-Devlet Kapısı üzerinden sitemiz arcılığıyla hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TRAFİK POLİÇE VE HASAR BİLGİLERİ NEDİR?

Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri, adınıza kayıtlı olan araç/araçların plaka numaralarını kullanarak araca ait sigorta ve (varsa) hasar  kayıtlarını sorgulamak amacıyla e-Devlet kapısına açılmış bir sistemdir. Bu sistem sayesinde araç alış-sayış yaparken alıcıya araç hakkında hasar ve sigorta bilgilerini göstermek artık çok daha kolay. Pekala, e-Devlet kapısı üzerinden Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri sorgulama işlemi nasıl yapılır? işte detaylar…

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN TRAFİK POLİÇE VE HASAR BİLGİLERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e-Devlet kapısı üzerinde Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama yapmak için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için bilgisayarınızın tarayıcısını açın ve arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısına Giriş Yap” yazarak aratın. Arama sonucu çıkan sonuçlarda bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet kapısına giriş yapın. Daha sonra girmiş olduğunuz sayfada sizden T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifreniz istenecektir. Bu alana kişisel T.C. kimlik No. ve e-Devlet şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet sistemine girişinizi gerçekleştirin.

Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama işlemini hızlı bir şekilde yapmak için e-Devlet kapısı ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazılı kutucuğa tıklayın ve kutucuğun içine “Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama” yazın ve altta çıkacak olan “Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi)” yazısının üzerine tıklayın.

Daha sonra Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “Plaka Numarası” bölümüne sorgulama yapmak istediğiniz aracın “Üzerinize Kayıtlı” plaka numarasını girin. Araç plaka bilgisini girdikten sonra alt kısımda bulunan “Sorgula” yazılı butona tıklayarak aracı sorgulayın. Karşınıza gelecek olan sayfada aracın tüm bilgileri karşınıza gelecektir.

NOT: Eğer sorgulama yaptığınız araç üzerinize kayıtlı değilse araç hakkında hiç bir bilgiyi göremezsiniz. Sorgulama sonucunda karşınıza “Kayıt bulunamadı” yazısı çıkacaktır.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …