Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden TÜVTURK Muayene İstasyonu Bilgisi Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden TÜVTURK Muayene İstasyonu Bilgisi Sorgulama

TÜVTURK Muayene İstasyonu Bilgisi Sorgulama işlemini e-Devlet Kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TÜVTURK NEDİR?

TÜVTURK 2005 yılında kurulmuştur. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. Maddesi gereğince araçların muayenesinin zorunlu olup, trafiğe çıkan araçların teknik yeterliliklerinin incelenerek, trafiğe çıkmasının uygun olup olmadığını tespit etmek için kurulan sistemdir.

TÜVTURK Muayene İstasyonu Bilgisi Sorgulama işlemi e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleşmektedir.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN TÜVTURK MUAYENE İSTASYONU BİLGİSİ SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

e-Devlet Kapısı üzerinden TÜVTURK Muayene İstasyonu Bilgisi Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak e-Devlet Kapısına giriş yapmanız gerekmektedir.

e-Devlet Kapısına giriş yapmak için bilgisayarınızın internet tarayıcısının arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısı” yazın ve aratın. Daha sonra arama sonucunda karşınıza gelecek olan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet Kapısına girişinizi gerçekleştirin. Giriş yaptığınız sayfada T.C. Kimlik Numaranız ve e-Devlet Şifreniz istenecektir bölümlere gerekli bilgilerinizi girin ve altta bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı butona tıklayarak e-Devlet Kapısı Sistemine girişinizi gerçekleştirin.

e-Devlet Kapısı Sistemine girişinizi gerçekleştirdikten sonra hızlı bir şekilde TÜVTURK Muayene İstasyonu Bilgisi Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ana sayfa üzerinde bulunana “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazılı kutucuğun üzerine tıklayın ve kutucuğun içine “TÜVTURK Muayene İstasyonu Bilgisi Sorgulama” yazın ve altta çıkacak olan “TÜVTURK Muayene İstasyonu Bilgisi Sorgulama (Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı)” yazısının üzerine tıklayarak TÜVTURK Muayene İstasyonu Bilgisi Sorgulama sayfasına gidin.

Daha sonra bu sayfa üzerinde bulunan “Muayene İstasyon Sorgulama” yazılı formun içinde bulunan “Şehir” bölümünden hangi şehirdeki muayene istasyonunu sorgulamak istiyorsan onu seçin ve altta bulunan “Listele” yazılı butona tıklayarak seçmiş olduğunuz ilde bulunan Muayene İstasyonlarını görebilir ve inceleyebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …