Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı üzerinden Ücretli Öğretmen Başvurusu!

e-Devlet Kapısı üzerinden Ücretli Öğretmen Başvurusu!

Milli Eğitim Bakanlığı, Ücretli Öğretmen Başvurusu yapmak için “www.girisyap.com” aracılığıyla e-Devlet Kapısının resmi hizmet sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. e-Devlet Kapısı üzerinden Binlerce dosya ve yüzlerce hizmetten hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz.

e-Devlet Ücretli Öğretmen Başvurusu?

Milyonlarca insan ilköğretimde başlayıp üniversiteye kadar ortaokul ve lise olmak üzere en az 15 senesini okumakla geçirmektedir. İleriye dönük iyi bir gelecek hazırlamanın en mantıklı yolu okumaktan geçer. Ücretli Öğretmenlik konusunda ise okuyup’ta atanamayan öğretmenlerin belli bir konumda belli bir strateji ile okullarda belli bir ücret karşılığı yaptığı öğretmenliktir. Peki bu öğretmenliğe başvuru nasıl yapılır?

İşte Başvuru da İzlenecek Yol?

e-Devlet hizmet kapısı çoğu başvuruda sağladığı kolaylığı ücretli öğretmenlikte de sağlamıştır yapmanız gerekenwww.turkiye.gov.tr e-Devletin resmi kısayol adresine giriş yapmanız.

Giriş yaparken sizden bazı bilgiler istenecektir T.C Kimlik no ve e-Devlet şifresi. e-Devlet şifresi olmayanlar size en yakın PTT şube müdürlüklerine gidip T.C kimlik bilgileri ile alabilirler. T.C Kimlik No ve PTT’den Aldığınız e-Devlet şifresini doğru bir şekilde girdikten sonra e-Devletin resmi hizmet sitesine girmiş olursunuz. Burada binlerce dosya ve yüzlece hizmet bulunmakta dilerseniz gezinerek sizlerde bu hizmetten kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.

e-Devlet kısayol hizmetine girişte üst tarafta bulunan arama motoru bölümüne “Ücretli Öğretmen Başvurusu” yazarak ileriye tıklayın. Açılan yeni sayfada ” Bu hizmeti kullanarak, ücretli öğretmenlik başvurunuzu yapabilirsiniz. Görevlendirildiğiniz takdirde mezuniyet belgelerinizi ilgili ilçe yada İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ibraz etmeniz gerekmektedir” diye yazan yazıyı okuyun ve aşağıda size ait bilgiler mevcut olacaktır. Yani sisteme kayıtlı olan kimlik bilgileriniz’dir. Bu bilgileri kontrol edip yanlışlık varsa güncellemek için tıklayın yazısını göreceksiniz eğer yok ise “Eğitim Bilgileriniz”‘in olduğu bölüme geçin

Eğitim Bilgileriniz?

  • Cep Telefonu Numarası/ Kayıtlı cep telefonunuzu iletişim seçenekleri sayfasından değiştirebilirsiniz.
  • E-Posta Adresi/Kayıtlı e-Posta adresinizi iletişim seçenekleri sayfasından değiştirebilirsiniz.

Eğitim Bilgilerinizden hangisi olduğunu seçmeniz için size ayrılan kutucuklardan birini işaretleyin.

*Okul öncesi öğretmenliği için lise bilgilerimle de başvurabilmek istiyorum.

*Formasyonum ver.

*Köy Okullarında Çalışmak İstiyorum.

*Milli Eğitim Bakanlığından Emekli Oldum.

*Yurt dışı eğitim kurumlarından mezun oldum ve YÖK denkliğim ver ya da Eğitim Enstitüsünden mezun oldum.

Yukarıda yazılı olanlardan birini seçip okeyleyin Kaydet ve İlerle butonuna basın size gereken bilgiler burada mevcuttur. Her hangi bir konuda sıkıntı yaşarsanız bize yorum yazın.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …