Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Uçuş Bilgisi Sorgulama

e-Devlet Kapısı Üzerinden Uçuş Bilgisi Sorgulama

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Uçuş Bilgisi Sorgulama işlemini e-Devlet Kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Uçuş Bilgisi Sorgulama Ne Amaçla Yapılır?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından kurulan  Uçuş Bilgisi Sorgulama sistemi, Hava yoluyla yolculuk yapacak olan kişilerin almış oldukları biletin uçuş tarihini ve saatini görebilmeleri için kurulan sistemdir.

Uçuş Bilgisi Sorgulama işlemini ise e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz?

e-Devlet Kapısı Üzerinden Uçuş Bilgisi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

e-Devlet Kapısı üzerinden Uçuş Bilgisi Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak e-Devlet Kapısına giriş yapmanız gerekmektedir.

e-Devlet Kapısına Giriş Yapmak İçin; Bilgisayarınızın tarayıcı kısmını açın ve arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısına Giriş” yazarak aratın. Daha sonra arama sonucunda karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet Kapısına girişinizi yapın.

e-Devlet Kapısına girişiniz gerçekleştikten sonra hızlı bir şekilde Uçuş Bilgisi Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba, size nasıl edebilirim?” yazılı kutucuğa tıklayarak boş kutuca tıklayarak kutucuğun içine “Uçuş Bilgisi Sorgulama” yazın ve altta çıkacak olan “Uçuş Bilgisi Sorgulama (Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü)” yazısının üzerine tıklayarak Uçuş Bilgisi Sorgulama sayfasına girişinizi yapın.

Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfada bulunan formu bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurun ve altta bulunan “Sorgula” yazılı butona tıklayın. Bilgileriniz doğruysa uçuş bilgilerinizi karşınıza gelecek olan sayfada görebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …