Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden UYAP Akademi Portalına Giriş Yap

e-Devlet Kapısı Üzerinden UYAP Akademi Portalına Giriş Yap

e-Devlet kapısı üzerinde UYAP (Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi)’ne sitemiz aracılığıyla hızlı ve güvenilir bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

E-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN UYAP’A NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM?

e-Devlet kapısı üzerinden UYAP (Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi)’ne giriş yapmak için öncelikle e-Devlet sistemine kimlik doğrulaması (e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı, Banka) üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra UYAP Akademi Portalı yazın ve çıkan seçeneğe tıklayın. Daha sonra “Uygulamaya Git” butonuna tıklayarak UYAP internet sitesine e-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz. Veya sitemiz üzerinden http://akademi.uyap.gov.tr/main/akademi/index.jsp?v=3030 Linke tıklayarak güvenilir bir şekilde giriş yapabilirsiniz. 

e-Devlet üzerinden UYAP internet siteside bulunan Vatandaş Girişi, Avukat Girişi, Uzlaştırıcı Portalı, Arabulucu Portalı, Bilirkişi Portalı, Akademi Portalı, UYAP Portalı Kurum Girişi, UYAP Portalı Baro Girişi, UYAP Bilgi Bankası, UYAP Mevzuat-İçtihat Proğramı bölümlerine kolayca ve hızlı bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

UYAP NEDİR?

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi kısaltması (UYAP) olup Adalet Bakanlığı Merkezi tarafından 2000 yılında Bilişim Sistemi içerisinde iki aşamalı olarak kurulan ve 2001 yılında faaliyete geçen, T.C. Adalet Bakanlığının güvenlik ve İş sürecini hızlandırmak amacıyla ve ayrıca kurumların gerçekleştirmiş olduğu işlemleri kağıtsız, sistem üzerinden gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla kullandıkları internet sitesidir.

UYAP NERELERDE KULLANILIR?

UYAP internet sitesi Adalet Bakanlığı tarafından tüm Adli işlerin gerçekleşmesinde kullanılmaktadır. Bu Adli İşlemler şu şekildedir. Adli Sicil Bilgi Sisteminde bulunan Sabıka Kayıtlarına, MERSİS – Nüfus Kayıt ve Adres Kayıt Sistemi Üzerinden Adres Kayıtlarına, Merkez Bankası Üzerinden, Döviz Kurlarına, POLNET üzerinden – Ehliyet Kayıtlarına, TAKBİS üzerinden – Tapu Kadastro Kayıtlarına kolay, güvenilir, ve hızlı bir şekilde ulaşabilir ve işlerinizi halledebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde daha fazla uygulamaya giriş yapabilmek, sitemizi takip etmeye devam edin. 

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …