Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Yüksek Lisans Burs Başvuru ve Sonuç Takip

e-Devlet Kapısı Üzerinden Yüksek Lisans Burs Başvuru ve Sonuç Takip

Giriş yap sistemi üzerinden kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde Yüksek Lisans Burs Başvuru ve Sonuç Takibi edebilirsiniz.

YÜKSEK LİSAN NEDİR?

Dört yıl okunan üniversite öğretiminden sonraki üst düzeydeki eğitim biçimidir. Yüksek lisanın diğer bir adı da “Master”dır. Yüksek lisans “Tezli” ve “Tezsiz Yüksek Lisans” olarak ikiye ayrılır. Yüksek lisans başvurusu yapmak isteyen öğrenciler eğer Tezli yüksek lisans yapmak isterse ALES’e girip yeterli puan almış olmaları ve başvuru yaptığı bölümle ilgili gerekliliklerini yerine getirmiş olmaları gerekmektedir. Tezsiz başvuru yapmak isteyen öğrenciler için ALES şartı aranmamaktadır.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN YÜKSEK LİSANS BURS BAŞVURULARI VE SONUÇ TAKİBİ NASIL YAPABİLİRİM?

e-Devlet kapısı üzerinden Yüksek Lisans Burs Başvuru ve Sonuç Takibi etmek için öncelikli olarak e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet kapısına giriş yapmak için tarayıcınızın arama motor bölümüne e-Devlet sistemine giriş yazın ve e-Devlet sistemine giriş yapın. Sistem sizden T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet numaranızı isteyecektir. Bu bölümlere sizin kişisel bilgilerinizi girin ve altta bulunan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayıp sisteme giriş yapın. Daha sonra ana sayfada bulunan “Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” yazısının bulunduğu kutucuğun içine “Yüksek Lisans Burs Başvuruları ve Takibi” yazın. Daha sonra altta çıkan “Yüksek Lisans Burs Başvuruları ve Takibi (Atatürk kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı) yazısına tıklayarak sayfaya giriş yapın ve başvurunuz var ise gelecek olan sayfada görebilirsiniz.

YÜKSEK LİSAN BURS BAŞVURULARI VE SONUÇ TAKİBİ SAYFASI ÜZERİNDEN NE GİBİ İŞLEMLER YAPABİLİRİM?

Yüksek Lisans Burs Başvuruları sayfası üzerinden bazı üniversite işlemlerinizi de halledebilirsiniz. Bu işlemler şu şekildedir;

Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgesi Sorgulama Menüsü: Bu menü üzerinden kişi eğer açık öğretim lisesinden mezun olduysa mezuniyet belgesini sorgulayabilir ve görebilir.

Ücretsiz Yurt İnternet’i Personel Taahhüt İşlemleri: Bu menü üzerinden yurt internet personel taahhüdünü sorgulayabilir ve görebilir.

Yurt Kayıt İşlemleri: Bu menü üzerinden yurt kayıt işlemlerinizi görüp inceleyebilirsiniz.

Öğrenci Belgesi Sorgulama Menüsü: Bu menü üzerinden öğrenci belgelerinizi görebilir ve sorgulayabilirsiniz.

Ücretsiz Yurt İnternet’i Öğrenci Taahhüt İşlemleri: Bu menü üzerinden öğrencilerin internet taahhüt işlemlerini sorgulayabilir ve kaç gün taahhüdünün kaldığını görebilir.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …