Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısından Mobil Hat Sorgulama!

e-Devlet Kapısından Mobil Hat Sorgulama!

Mobil Hat Sorgulama işlemlerini e-Devlet üzerinden, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu” bölümüne giriş yaparak sorgulamanız mümkündür.

Mobil Hat Sorgulama İşlemleri?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Mobil Hat Sorgulama işlemleri BTK işbirliği ilee-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır. 

Mobil Hat Sorgulama işlemlerini yapmanız oldukça kolay, Mobil Hat Sorgulama bölümüne girmeniz için öncelikli olarak e-Devlet Kapısının Kısayol olan www.turkiye.gov.tr adresine giriş sağlamalısınız. Her hangi bir google arama motoruna www.turkiye.gov.tr yazarsanız otomatik olarak sisteme yönlendirileceksiniz. Sonrasında izleyeceğiniz yol şu Şekilde.

www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız ve açılan yeni sayfanın üst sağ tarafında “giriş yap” kutucuğunu göreceksiniz giriş yap kutucuğuna tıklayınız. Açılan yeni sayfada sizin bazı kişisel bilgileriniz istenecektir. Bunlar (T.C) Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranız ve e-Devlet girişi için PTT’den aldığınız şifre istenecektir. T.C Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde giriniz yanlış girdiğiniz taktirde işleminiz onaylanmayıp girişiniz sağlanmayacaktır. İstenilen bilgileri doğru girdikten sonra e-Devlet kapısına girmiş olacaksınız önünüze bir sürü dosya çıkacaktır bu dosyaların içerisinde binlerce vatandaşın işlerini rahatlıkla yapabileceği konular vardır sizlerde gezinip işinize yarayacak ve işinizi kolay bir şekilde yapabileceğiniz konularda e-Devletten faydalanabilirsiniz.

Giriş bölümünden sonra üst bölgede bulunan arama motoruna “Mobil Hat Sorgulama” yazın ve ekranda çıkan Mobil hat bölümüne tıklayın. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bölümüne bağlı “Mobil Hat Sorgulama” ekranına yönlendirileceksiniz bu bölümde “kimlik Numaranız, Adınız, Soyadınız mevcuttur alt kısımda ise “AVEA, TURKCELL, VODAFONE” operatörleri mevcuttur bu operatörleri kontrol ederek sizin adınıza sizden habersiz açılmış hat veya numara var ise ilgili hattın servis sağlayıcı-işletmecisi ile iletişime geçebilir yada adli mercilere başvuruda bulunabilirsiniz. Yada bize yorum yazarak bizden yardım isteyebilirsiniz. 

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …