Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısıyla Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahminleri!

e-Devlet Kapısıyla Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahminleri!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Günlük Hava Tahminlerine bakmak artık e-Devlet kapısı üzerinden hem kolay hem hızlı. Yapmanız gereken tek işlem e-Devlet kapısına giriş yapmanız.

e-Devlet Kapısı Üzerinden Günlük Hava Tahminleri!

e-Devlet hizmetini kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahminleri bilgilerine ulaşabilirsiniz.

e-Devlet Kapısına giriş için öncelik olarak www.turkiye.gov.tr e-Devlet kısayol hizmet adresine giriş yapınız. Giriş yaparken sizden bazı bilgiler istenecektir bunlar T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz.

e-Devlet Şifrem Yok Nasıl Alırım?

e-Devlet Şifreniz yok ise size en PTT şube müdürlüklerinden T.C Kimlik Numara bilgilerinizle birlikte almanız mümkündür. Eğer unuttuysanız İnternet’ten online olarak’ta almanız mümkündür. e-Devlet kapısı üzerinde bulunan şifremi unuttum bölümüne girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz. Not: ( Güncel kullandığınız telefon numaranız e-Devlet sistemine kayıtlı olması şart).

T.C Kimlik Numara ve Şifre işinizi bitir e-Devlet kapısına giriş sağladıktan sonra açılan sayfada binlerce kuruma ait yüzlerce hizmet dosyası kaydı bulunmakta sizlerde dilerseniz gezinip bilmediğiniz bir çok konu hakkında bilgi alıp işlemlerinizi e-Devlet hizmeti sayesinde tek tuşla yapabilirsiniz.

e-Devlet hizmet kapısına giriş yaptıktan sonra yukarıda bulunan arama motoru bölümüne “Günlük Hava Tahminleri” yazın. ve önünüze açılan sayfa “Meteoroloji Genel Müdürlüğü(Günlük Hava Tahminleri” bölümüne tıklayın. Önünüze yeniden bir sayfa daha açılacaktır bu sayfa üzerinde Türkiye Geneli Hava Tahminleri mevcuttur. Sizlerde bu tahminlere bakıp kendi bölgenizle alakalı hava raporlarına göre hareket edebilirsiniz. Önerilen Hizmetler bölümünde ise Deniz Suyu Sıcaklıkları, Dış Merkezler Hava Tahmini, 3 Günlük Hava Tahmini ile ileriye dönük tahminler sekmesine bakıp öğrenebilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …