Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet, Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim (SGK)?

e-Devlet, Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim (SGK)?

e-Devlet kapısı üzerinden www.girisyap.com aracılığıyla, Sosyal Güvenlik Kurumu adı altında “Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilir?” gibi konuları sorgulamak için izlenecek yol.

e-Devlet, SGK Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim?

e-Devlet Kapısı üzerinden Kamu Kurumuna ait yüzlerce dosya ve binlerce konu başlığını ziyaret ederek sizlerde e-Devlet’in sunduğu kolaylıklardan faydalanabilirsiniz. e-Devlet hizmet kapısı, Gün geçtikçe yaptığı yenilikler ve yeni başlıklarla kendini her zaman en üst seviyede sıralamıştır. Sizlerde e-Devlet kapısı üzerinden giriş yaparak faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk işlem e-Devlet kapısının kısayol hizmet sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresine giriş yapmalısınız.

e-Devlet hizmet kapısına giriş yaparken sizden T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifresi istenecektir. Sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriniz aksi taktirde girişin sağlanmaz. E-Devlet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu adı altında, Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olurum? Sorusunun cevabi için e-Devlet sistemine giriş yapın. Girişte sizden istenilen e-Devlet şifrenizi unuttuysanız, Şifremi unuttum bölümünden yenileyebilirsiniz. Yada şifreniz yok ise size en yakın PTT Şube Müdürlüğünden alabilirsiniz. T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifrenizi girdikten sonra açılan yeni sayfada yüzlerce Kuruma ait Binlerce dosya ve link bulunmakta aradığınız konuyu bulmakta zorlana bilirsiniz. Yukarıda bulunan arama motoru bölümüne ” Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli olabilirim” yazın ve aratın. Arama sonucunda önünüze çıkan ilk linke tıklayın ve Emekli olma Durumu Sorgulama ekranı ve Sigorta Kodu ile Hizmete Başlama Tarihi istenecektir. İstenilen bilgileri doğru bir şekilde girin ve “Sorgula” butonuna basın. Açılan sayfada Kimlik Numaranız, Ad ve Soyad bölümü ile Ne Zaman Emekli Olabileceğiniz hakkında tüm bilgiler ekrana yansıyacaktır.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …