Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Sistemi Üzerinden İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri!

e-Devlet Sistemi Üzerinden İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri!

e-Devlet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı İşçi Sendikaları Üyelik işlemleri, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama, İşçi Sendikaları Üyelik Doğrulama işlemlerini “girisyap” sistemi ile e-Devlet kapısı üzerinden yapmanız artık hem hızlı hemde güvenilir. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Hakkında?

30 Ocak 1946 Merkez ve Taşra teşkilatıyla ilgili olarak düzenlemeler getirmiş ve sonra 17.11.1974 -4-1040 Sayılı Cumhurbaşkanı Tezkeresiyle Bağ-Kur bu Bakanlığa bağlanmış olup Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kurulmuştur.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı adını 14 Aralık 1983 yılında Çalışma Bakanlığıyla Sosyal Güvenlik Bakanlığı iki ismi birleştirerek Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı Adıyla hala günümüzde devam etmektedir.

Şu anda da “20 Temmuz 2017 tarihinden beridir”. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını “Jülide SARIEROĞLU” yürütmektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İşçi Sendikaları Üyelik İşlemlerini yapmak için öncelik olarak e-Devletin Resmi sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresine giriş yapmalısınız bunun için google arama motoruna “www.turkiye.gov.tr” yazın ve enter tıklayın. Açılan sayfada sağ üst tarafta bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklayın ve yeni bir sayfa daha açılacaktır. Bu yeni açılan sayfada sizin kişisel bilgilerinizden T.C Kimlik Numara ve e-Devlet giriş şifresi istenecektir T.C Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde giriniz yanlış girdiğiniz taktirde girişiniz sağlanmayacaktır.

T.C Kimlik No ve Şifreyi girdikten sonra siteye girişiniz sağlanmıştır. Sitenin üst bölümünde bulunan arama motoruna “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı” yazın ve önünüze bu konuyla ilgili bir sürü dosya çıkacaktır siz en üst bölümde bulunan “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı/İşçi Sendikaları Üyelik işlemleri” bölümüne tıklayın ve sizin adınıza her hangi bir üyelik var mı yok mu buradan öğrenebilirsiniz.

e-Devlet üzerinden işinize yarayacak ve işinizi zaman kaybı olmadan, hızlı, güvenilir bir şekilde yapabileceğiniz bir sürü dosya bulunmakta dilerseniz e-Devlet sistemini gezinerek başka işlemlerde yapabilirsiniz.

Önerilen Hizmetler?

4A(SSK) Sigortalılarının Kendini Bildirmesi, İş Ekipmanları Takip Programı, İşçi Sendikaları Üyelik Doğrulama, 4A Banka ve Adres Değişikliği, SGK Tescil ve Hizmet Dökümü, e-Devlet ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğiyle iletişime sunulan hizmetlerden sizlerde faydalanabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …